PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zhodnocení Sochových slavností 2006

V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem.
Sochovy národopisné slavnosti
V sobotu 26. srpna se uskutečnil 12. ročník Sochových národopisných slavností ve Lhotce pod Ondřejníkem. Počasí přálo a přilákalo mnoho diváků. Však také bylo co nabídnout: po recepci v Obecním domě pro sponzory a zástupce vystupujících souborů, položení kytičky k pamětní desce Vincence Sochy, vyšel průvod, doprovázený zpěvem a tancem, přes vesnici do přírodního areálu slavností u místní školy.
Po zahájení ředitelkou slavností Růženou Kopčákovou a garanty akce panem Petrem Rafajem a panem Iljou Rackem začínaly jako obvykle dětské soubory programem "Malí velcí tanečníci, muzikanti a zpěváčci", který připravila Markéta Velká. Vystoupil Valášek z Kozlovic, Hurčanek z Palkovic, Kyjovanek z Kyjova, Holúbek z Ostravy, CM Šidla z Frýdku-Místku a Malý Grunik z Ostravice. V odpoledním pořadu dospělých souborů "Po zahrádce chodila", připravený Yvonou Voráčovou, vystoupil Grunik z Ostravice a CM Vojtek z Ostravy, Pilky ze Lhotky, Valašský vojvoda z Kozlovic, Ondřejnica ze Staré Vsi n. O., Hlubina z Ostravy. Po krátké pauze proběhl medailón místního souboru Pilky u příležitosti 70. let od jeho založení s krátkým poděkováním a předáním kytiček. Je obdivuhodné, jak jim to v jejich věku stále lépe tančí a zpívá...
Po setmění v areálu zcela zaplněném diváky pak všichni sledovali nádherné zakončení celých slavností program "Veselé dovednosti", se kterým přijel VUS Ondráš z Brna. Diváci provokovali potleskem soubor k dalším přídavkům a prodlužovali krásný umělecký zážitek z jejich koncertu. Ale vše má svůj konec a tím byl na letošním ročníku slavnostní ohňostroj. Pak již pokračovala volná zábava při cimbálových muzikách až do rána bílého.
Je nutno poznamenat, že pořadatelé opravdu připravili hodnotný program a taky domácí zázemí všem zúčastněným v podobě domácích koláčů, cukroví, srnčího guláše, placek, grilovaných mas a dalších dobrot. Za to všechno patří poděkování všem realizátorům akce, tvůrcům pořadů, spolupořadatelům, partnerům a sponzorům a taky garantům akce: pánům poslancům Petru Rafajovi, Jiřímu Carbolovi, Iljovi Rackovi. Poděkování taky míří studiu VEMORI za kompletní zdokumentování pořadů a hlavně panu Vincenci Sochovi, že se opět postaral o krásné počasí, protože ještě v pátek to vypadalo pod zataženou a deštivou oblohou děsivě.

Růžena Kopčáková
ředitelka festivalu
e-mail: oulhotka@iol.cz
tel.: 558 661 850

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.08.2006 v 23:30 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA