PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

První den MFF Pražský jarmark 2006

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL "PRAŽSKÝ JARMARK"
29.8. - 3.9. 2006 - Ovocný trh, Praha 1
Přestože počasí odpoledním vystoupením souborů příliš nepřálo, na Ovocném trhu v Praze 1 bylo stále plno. Prvním souborem, který se představil téměř šesti stovkám diváků byl z Mexika - FOLKLÓRICO DE OCCIDENTE. A pak již následovala vystoupení uralského IRENDEKU z Ruska, košické ČARNICE z Východního Slovenska, TEJIENDO EL AZAR z Kolumbie. Temperamentem zaujali tanečníci z rumunské DOINY, ale i SAIDAR VOIVODA z Bulharska a z pražského souboru ŠARVANCI.
V průběhu téměř čtyřhodinového maratonu se v hledišti a v přilehlých prostorách vystřídalo několik tisíc diváků, ale zastavovali se i kolemjdoucí návštěvníci Prahy a již zůstali. Zastavovali se i u řady stánků, kde nabízejí své výrobky lidoví řemeslníci z Čech, Moravy i ze Slovenska. Zájem byl o čerstvé těstové skalické trdelníky, produkty dráteníků - drotárů, perníkářů, dřevěné a skleněné produkty.
Se zájmem se setkalo v sousedství Stavovského divadla " pracoviště" slovenského sochaře Vladimíra Morávka, který během festivalu vyřeže - vytesá z vysokého a silného kmene sochu klauna, která bude po dohotovení umístěna v některém z parků v Praze1. Mnozí návštěvníci ochutnali kousky z čerstvě pečeného prasátka a zapíjeli výborným moravským vínem nebo českým pivem.
Večernímu slavnostnímu zahájení počasí přálo. Po slavnostních fanfárách pražských pozounerů přivítali téměř tisícovku návštěvníků významní představitelé. Patron letošního Mezinárodního festivalu Přemysl Sobotka, předseda Senátu ČR popřál divákům dobrou zábavu a účinkujícím z ČR i ze zahraničí úspěšná vystoupení, starosta Městské části Praha 1 Vladimír Vihan přivítal všechny na největším představení folklorních souborů v Praze. Jan Mužátko - ředitel pořádající firmy Bakare pozval návštěvníky na zajímavé doprovodné programy.
Předseda Folklorního sdružení ČR poděkoval za účast téměř tisícovce tanečníků, zpěváků a hudebníků z více než třicítky souborů a skupin z 12 zemí doslova z celého světa. A ocenil konkrétní podporu festivalu Hlavního města Prahy - jmenovitě primátora Pavla Béma, městské části Prahy l a řady sponzorů a mediálních partnerů.
A po krátkém zahajovacím ceremoniálu se již na jevišti představil s východoslovenskými tanci, písněmi a melodiemi košický soubor ČARNICA, TEJIENDO EL AZAR z druhého největšího kolumbijského města Medelinu a exotický soubor z jednoho z Cookových ostrovů AIUTAK z Pacifiku.
Ve středu 30.srpna pokračuje Pražský jarmark od 14. hodin krojovaným průvodem ulicemi a náměstími Prahy 1.

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Kontakty:
Vlasta Cibulová, m: 739 094 800, e-mail: vlasta.cibulova@adam.cz
FoS ČR: tel. 234621218
Zveřejněno 30.08.2006 v 14:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA