PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Soubory tancovaly na Staroměstském náměstí i v Celetné

3. Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Ve středu a ve čtvrtek pokračoval program 3. folklorního festivalu Pražský jarmark na pódiu na Ovocném trhu i v přilehlých ulicích. Ve středu 30.srpna již od 13 hodin začala improvizovaná vystoupení souborů na Staroměstském náměstí, kde se setkala s ohromným zájmem našich a zejména zahraničních návštěvníků Prahy. Byla to skutečná, velká, lidová, pouliční folklorní slavnost, kde se prolínaly melodie ze vzdálených Cookových ostrovů, Kolumbie a Mexika s polskými písněmi v podání dětského souboru Krakoviak nebo temperamentními melodiemi rumunskými či slovenskými. Pak se všechny soubory vydaly na " taneční" cestu Celetnou ulicí, kde přestály i silný liják a dorazily za velkého zájmu diváků, před pódium na Ovocném trhu. Tady se všechny soubory představily krátkými programy. A od 16 hodin začal program, který skončil až před 22 hodinou za velkého zájmu tisíců diváků.
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark
Před zahájením třetího dne programu jsem požádal o krátké zhodnocení úrovně účinkujících souborů režiséra programu Miroslava Ekarta.
K nejzajímavějším dá se říci exotickým patří tanečníci a tanečnice z Cookových ostrovů u nichž nejde o stylizovaný projev, ale je vidět že taneční pohyb a melodie mají vrozené. Rumunský soubor DOINA, jehož členové jsou čistí matéři, mají vynikající choreografii. Překvapila mě vysoká úroveň polských písní i tanců u dětského souboru KRAKOWIAK. Autentický folklor nám sem přivezli členové slovenského souboru SLIAČANKA, který zaujal i diváky zvyklé již na tzv. Stylizovaný folklor. Samozřejmě, že i program a výkony i dalších souborů jsou výborné.
Jako režisér jsem velmi spokojený s technickým zázemím a podmínkami počínajíc velkým jevištěm, ozvučením, osvětlením, ale i zázemím pro soubory - včetně šaten v kamionu vedle Stavovského divadla. A výborní jsou, a to je nejdůležitější - diváci, kteří reagují bezprostředně, oceňují sólové tance, stejně tak jako perfektní, sehrané výkony tanečníků a tanečnic.
Setkání pořadatelů, sponzorů a organizátorů 3.MFF Pražský jarmark
Ve čtvrtek večer se uskutečnilo přátelské setkání pořadatelů a organizátorů 3.MFF Pražský jarmark s představiteli účinkujících souborů, se sponzory, mediálními partnery a dalšími představiteli.V reprezentačních prostorách České spořitelny v Rytířské ulici v Praze 1 krátce vystoupili představitelé pořádajících institucí a organizací - za Hlavní město Praha, radní pro kulturu Bohumil Černý, za Městskou část Praha 1 starosta Vladimír Vihan, za firmu Bakare - restaurace Jarmark její jednatel pan Jan Mužátko a za FoS jeho předseda Zdeněk Pšenica. Poděkovali všem sponzorům, partnerům a hlavně účinkujícím, kteří přispěli svým aktivním podílem k výbornému průběhu projektu, který již třetím rokem obohacuje kulturní léto v centru Prahy. Setkání se zúčastnili i generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal, místopředsedkyně poslanecké sněmovny Lucie Tylmanová, senátor Adolf Jílek, prezident Košického folklorního festivalu Štefan Mráz a další osobnosti.
Přítomni byli představitelé -
Pořadatelé festivalu:
· Městská část Praha 1, Folklórní sdružení České republiky, Restaurace Jarmark, Hlavní město Praha
Partneři festivalu:
· Palladium, Pilsner Urquell, Hochtief VSB
Oficiální dopravci:
· Planet line
· Dopravní podnik HMP
Mediální partneři:
· Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, Borovice.cz, Centrum.cz, KORZO.cz, Rádio City, Metro Vltava-Labe Press, deník 24 hodin, Madame, deník Šíp
Spolupráce:
· Česká spořitelna, Massive, Top Hotel, Altom, Progresa, MŠMT ČR, Mezinárodní Visegrádský fond, ACR Alfa, Nadace Pražské děti, Kometa, OSA - Ochranný svaz autorský, Slovenský institut, Korzo.CZ, DDM Karlín

Dušan Macháček

Zveřejněno 01.09.2006 v 12:39 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA