PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Začaly přípravy na MFF Pražský jarmark 2007

V úterý 27. března se sešel na svém prvním zasedání Přípravný výbor mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark 2007. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 28. srpna až 2. září opět na Ovocném trhu v Praze 1.
V úterý 27. března se sešel na svém prvním zasedání Přípravný výbor mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark 2007. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 28.srpna až 2.září opět na Ovocném trhu v Praze 1. Pořadateli jsou Folklorní sdružení ČR spolu se společností BACARE-Gastroservis a městská část Praha1 v součinnosti s Hlavním městem Praha. Spolupořadateli jsou i Dům dětí a mládeže Praha - Karlín, Slovenský institut v Praze a další organizace.
Bylo ustaveno prezidium přípravného výboru ve složení: Zdeněk Pšenica - předseda FoS ČR, starosta Městské části Praha 1 Petr Hejma, Jan Mužátko - jednatel a majitel společnosti BAKARE- Gastroservis, a Jan Šlajs - Sdružení tradice. Přípravný výboru bude pracovat pod vedením Zdeňka Pšenici - předsedy, Vlasty Cibulové - místopředsedkyně, Jana Šlajse místopředsedy. Šéfy jednotlivých úseku byli jmenováni Vlasta Cibulová, Jan Šlajs, Mirek Ekart a Jarmila Zorbičová. Členy výboru jsou dále představitelé a odpovědní pracovníci jednotlivých pořadatelů, spolupořadatelů a spolupracujících organizací.
Členové výboru diskutovali mimo jiné o tom, jak zlepšit doprovodné akce hlavního programu, v které dny v týdnu je o program MFF větší zájem, o zlepšení technického zázemí. Všichni se shodli na potřebě zvýšení účasti českých a moravských souborů na pražském festivalu, na jeho efektivnější propagaci. Přípravný výbor souhlasil s tím, aby některé, zejména zahraniční soubory vystoupily i v dalších částech Prahy.
Předseda výboru Z. Pšenica informoval, že záštitu nad Pražským folklorním festivalem přijal předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a předsedy vlády ČR Mirek Topolánek..

Dušan Macháček

Mezinárodní folklorní festival Pražský jarmark

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.03.2007 v 22:30 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA