PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mladé kovářovské zpěvačky přivezly ze soutěže zlato, stříbro i bronz

Tisková zpráva...
Jihočeský zvonek 2007
Děvčata ze základní školy v Kovářově se ve čtvrtek 26. dubna zúčastnila okresního kola soutěže v sólovém a komorním zpěvu s názvem Jihočeský zvonek 2007, která se konala v Domě dětí a mládeže v Písku. Účastnice soutěže rozvíjely a některé z nich doposud rozvíjí své pěvecké dovednosti v rámci kovářovských folklorních souborů, kde získávají základy pro vystupování na veřejnosti, jak si poradit se sólovým zpěvem, intonací, správným dýcháním, frázováním a dalšími důležitými prvky související s hlasovou výchovou.
Soutěžící děti byly rozděleny podle věku do čtyř kategorií, kde v I. kategorii zastupovaly kovářovskou školu Jana Kolářová a Jitka Máchalová, druhou kategorii reprezentovaly Brigita Cmuntová a Markéta Slabová a IV. kategorii Eva Dvořáková. Děvčata hudebně doprovázela paní učitelka Pavla Škochová a jednu zpěvačku též doprovodila žákyně 9. třídy kovářovské školy Barbora Reiterová.
Kovářovan, jihočeský folklorní soubor
z archivu - Jana Kolářová, bronzový Jihočeský zpěváček 2007
Porota po vyslechnutí všech vystoupení vyhlásila výsledky, které pro kovářovskou školu byly velmi potěšující. V I. kategorii třetí místo obsadila Jana Kolářová a čestné uznání si vyzpívala Jitka Máchalová. Ve II. kategorii na druhém místě skončila Brigita Cmuntová a první příčku ve IV. kategorii porota přisoudila Evě Dvořákové, která společně s Brigitou Cmuntovou bude reprezentovat kovářovskou školu na krajské soutěži Jihočeský zvonek v Českých Budějovicích.
Chtěla bych všem děvčatům poděkovat za pečlivou přípravu a vynikající výsledky v této soutěži a některým z nich ještě jednou i za účast na krajské soutěži Jihočeský zpěváček 2007, která proběhla koncem března v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí, kde si Jana Kolářová vyzpívala krásné třetí místo.

Pavla Škochová
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.04.2007 v 23:15 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA