PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pozvánka na hody do Moravské Nové Vsi

Předhodové zpívání - 28. července 2007
Svatojakubské krojové hody - 29. července - 31. července 2007
Předhodové zpívání
28. července 2007
Moravská Nová Ves
tel: 519 342 202

Předhodové zpívání při cimbálu pod zeleným na Náměstí republiky. Začátek v 20:00 hodin. Účinkují mužské sbory z Mutěnic, Mikulčic, Čejkovic, Nedakonic, Dubňan, Skalice, domácí ženský, dívčí a mužský sbor se svými sólisty, verbíři z Podluží. Hraje CM J. Severina.
Svatojakubské krojové hody
29. července 2007 - 31. července 2007
Moravská Nová Ves
tel: 519 342 202

Tradiční krojové hody v centru Podluží, hraje dechová hudba Legrúti z Velkých Bílovic. Začátek v neděli v 15:00, v pondělí v 16:00 hodin, v úterý v 19:00. Přespolní sólo v 19:00 hodin.
Martina Polachová, DiS.
Region Podluží
Náměstí 177
691 51 Lanžhot
777/328062
Hody na Podluží
Chasa u máje (2005)
Hody v Moravské Nové Vsi patří počtem svých návštěvníků mezi nejvíce navštěvované hody na Podluží.
Na náměstí u kostela, před obecním úřadem, nebo chcete-li před "starou farou", v pátek večer zdárně chlapci ze slováckého krúžku postavili hodovou máju, kterou děvčata opentlila na znamení, že hody jsou již za dveřmi. V těchto dnech staví kolem máje hodovou "búdu", sestávající z železných pažnic, dřevěných nosníků a dalších komponentů. Samotná konstrukce se závěrem pracovního týdne bude pokrývat "zeleným" - olistěnými větvemi, které poskytnou návštěvníkům hodů příjemný stín pro posezení a tancování při hodové muzice.
Hody na Podluží
Velká búda
Třídenní hodové zábavě předchází sobotní předhodovní zpívání pod zeleným. Kdo má rád posezení s písničkou u cimbálu, ten si rozhodně přijde na své. Na zdejší hodovou neděli pravidelně jezdí přespolní krojovaní nejen z nejbližšího okolí (např. Týnec, Prušánky, Lužice, D. Bojanovice, M. Žižkov, V. Bílovice), ale i vzdálenějších (např. Hodonín, Břeclav, Lanžhot, Poštorná, Valtice, Mutěnice), ale i z obcí mnohem vzdálenějších (např. Rakvic, Velkých Pavlovic, Moravských Knínic). Obvykle se dostaví v počtu 220-250 přespolních šohajů. V posledních letech s nimi často jezdí i krojovaná děvčata. Pondělní mužácké hody jsou pojaty v domáčtějším duchu a klidnějším tempu. V úterý v podvečer vrcholí třídenní zábava hody dívčími. Děvčata přestrojená za šohaje přebírají vládu nad večerem. Domácí í přespolní "šohajé" netrpělivě vyčkávají při tanci a zpěvu příjezdu "maškar" - chlapců.
Hody na Podluží
Příjezd na koňách - Tvrdončané
V polovině letních prázdnin za krásného počasí, s účastí mnoha krojovaných z několika národopisných oblastí, s dobrou zábavou končící až ráno, až je bílý den, tím vším se vyznačují hody v Moravské Nové Vsi. Proto neváhejte a přijeďte se podívat. Jste srdečně zváni!

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hody na Podluží

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 23.07.2007 v 23:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA