PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kurz lidových tanců počtvrté

Ve dnech 24. - 29. září 2007 se v Kunovicích uskuteční již čtvrtý ročník kurzu lidových tanců.
Ve dnech 24. - 29. září se v Kunovicích uskuteční již čtvrtý ročník kurzu lidových tanců. Město Kunovice jej pořádá ve spolupráci s folklorním souborem Handrlák, o. s., a vedoucími dětských folklorních souborů z Kunovic pro milovníky folklóru starší patnácti let. Přihlásit se mohou i jednotlivci, kterým budou k dispozici asistenti z řad členů folklorních souborů, aby pomohli s výukou a přispěli k rychlejšímu pochopení jednotlivých kroků.
"Kurzy lidových tanců pořádané v rámci Školy lidových tanců jsou od svého vzniku určeny všem, kdo mají k lidové kultuře pozitivní vztah a nemají se kde naučit základům tanečního projevu ve vazbě folklorní prvky. V tomto případě nám skutečně nejde o výchovu dalších členů folklorních souborů, ale o to, aby si každý, kdo přijde k cimbálu mohl zatancovat a nemusel rozpačitě přešlapovat z nohy na nohu a trochu závistivě se dívat na ty, kteří "to" umí", říká autorka projektu, místostarostka města Kunovice Ivana Majíčková a přidává pozvánku: "Všechno, co se naučíte můžete hned zužitkovat při kunovských hodech, které se konají od 28. do 30. září!"
V pondělí povede výuku tanců z Uherskohradišťska zkušený lektor Miloš Plachý, v úterý budou na pořadu tance z Uherskobrodska a vyučovat je bude vedoucí souboru Handrlák Jiří Lůčný. Horňácké sedlácké přijede učit Horňák Jiří Šácha a čtvrteční výuka čardáše bude jako obvykle patřit manželům Romaně a Liborovi Habartovým. V pátek pak budou mít jedinečnou příležitost především děvčata a dámy - vyučovat se budou karičky a lektorkami budou členky slovenského souboru Kapušančan z Kapušan, ale na své si přijdou i muži, protože se budou vyučovat i párové tance ze Šariše. Doprovázet bude cimbálová muzika Hora.
Odhoďte zábrany a přijďte do kulturního zařízení Pálenice. Začínáme vždy v 18.00 hodin.

Ivana Majíčková
Město Kunovice
ivana.majickova@mesto-kunovice.cz

Zveřejněno 11.09.2007 v 22:59 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA