PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vzpomínkové ozvěny

Pod záštitou Občanského sdružení Handrlák a města Kunovice si v sobotu 27. října 2007 zavzpomínali místní folkloristé s hosty při společném večerním koncertu na Ludmilu Habartovou.
Pod záštitou Občanského sdružení Handrlák a města Kunovice si v sobotu 27. října 2007 zavzpomínali místní folkloristé s hosty při společném večerním koncertu na v červnu tragicky zesnulou tanečnici, zpěvačku, vedoucí souborů, organizátorku a choreografku Ludmilu Habartovou.
Autor a režisér programu Jiří Lůčný přivedl na pódium tanečníky s nadhledem jak nadčasově tak uvolněně od těch nejmenších, až po zkušené seniory. Věkový rozdíl při tom činil plných 70 let. Postupně dostali slovo Kunovjánek, Merínek, Malý Handrláček, Děcka z Kunovic, Handrláček, Handrlák a bývalé členy Kunovjanu. K nim se přidal Ženský sbor z Kunovic a pět cimbálovek: Lintava, Pramének, Hora, Ohnica a Kunovjan. Průvodní slovo Barbory Majíčkové bylo v poetickém ladění. Scénu výtvarně zcela jednoduše, o to působivěji včetně stolu s položením koše kytic, připravila Olga Strašáková.
Ozvěny, tak nesl celovečerní program název, promítly práci Ludmily ve všech oborech, kam její myšlenky či skutky zasáhly. Ženský sbor si ji připomněl písněmi, které jí byly nejbližší - Ja, chodila, Pod javorem, Zaspal Janko za humny a přitažlivou Horela, horela. Tanečníci ukázali její choreografie Na tom našem dvoře, V Kunovicách pršalo, Poslyšte myši, Jarní škádlení. Ve spolupráci s Jiřím Lůčným to byly Dolňácké tancování a Juháska a Aj, ty černé očenka. Bývalí členové Kunovjanu na ni mysleli při skvělém Setkání na pomezí v choreografii Miloše Plachého. Klobouk dolů při jejich tanečním projevu se třemi vyskandovanými děkovačkami.
Konečně, potlesk na otevřené scéně či salvy smíchu byly při každé povedené akci zpěváků i tanečníků. Takto nepřímo byly odměněny i další choreografky večera Pavlína Velecká, Romana Kalná, Martina Hejnová, Martina Kozelková, Romana Habartová, Zdeňka a Kateřina Hašková s názvy Jak šohajek ke galánce došel, Malé velké prádlo, Co sem sa nachodil, Na tych Kopanicách, Muší hody.
Každá z cimbálovek odvedla velký kus práce. Pochvalu zaslouží nejmladší Lintava s primášem Ondřejem Simanem provázející pět dětských tanečních souborů. Nejzkušenější Kunovjan v čele s Jaroslavem Zatloukalem doprovodil ženský sbor a seniory.
Závěr patřil všem účinkujícím písní V dobrém sme sa sešli.
Poklona Ludmile Habartové, ocenění její práce a výkony účinkujících byly obsahem projevů starosty města Kunovice Jiřího Vařechy a prvního místopředsedy FoS ČR Ladislava Michálka.
V následující neděli odnesli členové Handrláku svojí vedoucí Ludmile Habartové květinové dary na místo jejího posledního odpočinku s tím, že se tak bude dít nadále v období Památky zesnulých.

Zdeněk Ondrášek

Fotografie z pořadu Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny
Ozvěny

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.10.2007 v 20:19 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA