PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Z Pramínků řeka aneb Cimbálová muzika z Kopřivnice slaví své desáté narozeniny

Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici slaví v letošním roce své desáté narozeniny. Při té příležitosti pořádá slavnostní výroční koncert, který se uskuteční v sobotu 23. dubna 2011 v Katolickém domě v Kopřivnici. Začátek koncertu je v 18.00 hodin.
Cimbálová muzika Pramínky
Cimbálová muzika Pramínky s japonským triem Yukiko Sawa (rok 2011).
Cimbálová muzika Pramínky byla na ZUŠ Z. Buriana založena v září roku 2001. V té době v ní hrálo šest muzikantů. Za deset let svého působení se počet muzikantů rozrostl na jedenáct. Základem repertoáru této mladé cimbálové muziky jsou lidové písně ze zdejšího národopisného regionu Lašsko.
Pramínky mají za sebou dlouhou řadu nejrůznějších vystoupení. Jeho členové natáčeli i v České televizi v Praze na Kavčích horách, kde si je do svého pořadu pozvala Dáda Patrasová, několikrát natáčeli pro Českou televizi v Ostravě a Brně. Z natáčení v Českém rozhlase v Ostravě vzniklo mini CD s vánočními koledami.
Za své největší úspěchy muzikanti považují koncert Proměny písničky, na kterém doprovázeli zpěvačku lidových písní - valašskou královnu Jarmilu Šulákovou, reprezentaci České republiky na dvou mezinárodních koncertech ve francouzském městě Trappes, vystoupení na Mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovy Hukvaldy či účast na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici.
Vánoční Pohádkové ráno 25.12.2003
Cimbálová muzika Pramínky s Dádou Patrasovou ve studiu ČT na Kavčích horách (rok 2003).
V roce 2009 získala cimbálová muzika Pramínky se svým pásmem písní Vojna a láska 1. místo ve finále celostátní soutěže základních uměleckých škol a zvláštní ocenění poroty za vynikající hru na cimbál.
Na výročním koncertu v sobotu 23. dubna posluchači uslyší to nejlepší, co ve svém repertoáru cimbálová muzika Pramínky má. A zdaleka nepůjde jen o písně lašské či valašské. Muzikanti se podívají také na Slovácko, Slovensko či do Čech. Rovněž zazní písně romské a skladby nefolklorního charakteru. A bude se i hodně povídat a vzpomínat.
Jako host přijede a vystoupí Mladá dudácká muzika ze Strakonic. Mladá dudácká muzika vznikla v roce 2006. Nástrojové obsazení vyplývá z tradičního obsazení tzv. "velké dudácké muziky", tj. Es klarinet, dva B klarinety, dvoje dudy, troje housle a kontrabas. Celkově má tedy 9 členů. Soubor zpracovává folklorní materiál z jižních až jihozápadních Čech, především z oblasti Prácheňska a vystupuje v tradičních prácheňských krojích. Vedoucím muziky je kontrabasista a zpěvák Patrik Ředina.
Mladá dudácká muzika ze Strakonic
Mladá dudácká muzika ze Strakonic.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Cimbálová muzika Gajdušek
Zveřejněno 10.04.2011 v 13:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA