PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

6. MFF PLZEŇ

Plzeň

Kontakt

Michaela Vondráčková
Na Slovanech 365
330 08 Zruč - Senec
Česko (CZ)
tel: (+420) 377 824 441
(+420) 723 979 527
VI. ročník festivalu se uskuteční pod patronací hejtmana plzeňského kraje Mudr. Petra ZIMERMANNA
PROGRAM:
14. 6. (Pátek)

Výchovný koncert zahraničního folkloru pro ZŠ/ zadáno /
10, 00 hod - kulturní sál SPŠD, Karlovarská 99, Plzeň
"Když muziky pěkně hrají"
15, 00 - 16, 00 hod - Respirium ZUŠ Chválenická ul., Plzeň
koncert souboru Meteláček a zahraničních lidových muzik
Pořadem provází: Michaela Benešová
Koncert Dechové hudby 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni
18, 15 - 19, 00 hod - scéna u Branky, Plzeň
Vystoupení souboru "Williamwood Pipe Band, Glasgow" ze SKOTSKA
18, 30 - 19, 00 hod - nám. Republiky ( v rámci Historického víkendu )
"Plzeňská folklorní zastavení"
19, 00 - 21, 00 hod - scéna u Branky
Účinkují: Stavbár (Žilina, Slovensko), Volktanzgruppe Scheden (Německo), Gajdošská muzika V.Zogaty (Třinec), Ivan Fonović-Zlatela (Kršan, Chorvatsko), Ruggeri (Pirri, Sardinie), Williamwood Pipe Band (Glasgow, Skotsko), Yarinaecuador (Quito, Ekvádor - Amerika)
Pořadem provází: Ing. Miroslav Šimandl

15. 6. (Sobota)


Oficiální přijetí zástupců souborů a hostů festivalu na plzeňské radnici
9,00 hod - plzeňská radnice
"Roztančené sady"
10, 00 - 11, 30 hod - scéna u Branky
Účinkují:Domažlická dudácká muzika, Mateník (Praha), Stavbár (Žilina, Slovensko), Volktanzgruppe Scheden (Německo), Gajdošská muzika V.Zogaty (Třinec), Williamwood Pipe Band (Glasgow, Skotsko), Yarinaecuador (Quito, Ekvádor Amerika)
Pořadem provází: Petr Kukla
Vystoupení souboru "Ruggeri" ze SARDINIE
13, 00 - 13, 30 hod - nám. Republiky ( v rámci Historického víkendu )
Slavnostní historický a krojovaný průvod městem
14, 00 - 14, 45 hod
"Všichni praví, že plzeňský je to pravý..."
Galaprogram festivalu
15, 00 - 17, 00 hod - scéna u Branky
Účinkují: Jiskra (Plzeň), Domažlická dudácká muzika, Stavbár (Žilina, Slovensko), Ivan Fonovic - Zlatela (Kršan, Chorvatsko), Ruggeri (Pirri, Sardinie), Williamwood Pipe Band (Glasgow, Skotsko), Yarinaecuador (Quito, Ekvádor - Amerika)
Pořadem provází. Michaela Benešová

"Vystoupení slovenského souboru Stavbár ze Žiliny"
18, 00 - 18, 45 hod - scéna u Branky
pořádá Regionální obec Slováků v Plzni
Pořadem provází: Ing. Ján Pekár

"Slovenský večer se souborem Stavbár"
od 20, 00 hod
pořádá Regionální obec Slováků v Plzni


Dýšina (Plzeň - sever) - "DÝŠINSKÉ FOLKLORNÍ SLAVNOSTI 2002"
10, 00 hod - slavnostní zahájení "Dýšinských folklorních slavností 2002" - kostel, Dýšina

14,30 - 17, 30 hod - "Folklorní galaprogram na návsi v Dýšině"
Účinkují: Dechová hudba z Dýšiny., Dýšinský dětský soubor "Gutta", soubor dětí ze ZŠ v Dýšině, Úslaváček (Starý Plzenec), Lidová muzika z Chrástu, Jiskra 1958 (Plzeň), Mateník (Praha), Volktanzgruppe Scheden (Německo), Gajdošská muzika V. Zogaty (Třinec), Yarinaecuador (Quito, Ekvádor - Amerika), Ruggeri (Pirri, Sardinie), Williamwood Pipe Band (Glasgow, Skotsko)
Pořadem provází: Iva Jedličková

18, 30 - Obecní úřad - slavnostní přijetí starostkou obce Dýšina

19, 00 - 21, 00 hod - "Muzikantské dostaveníčko" - večerní koncert lidových muzik
Pořadem provází: Ing. Miroslav Šimandl

Dýšina, fara: Výstava fotografií z folklorních slavností 2001: "Dýšina 2001 "
Dýšina - náves: ukázky lidové gastronomie
Dýšina - statky na návsi: ukázky lidových řemesel

16. 6. (Neděle)

Dětský den
Dětský den
Když sem já bejvala maličká...
10, 00 - 12, 00 hod - scéna u Branky
Účinkují: Jiskřička (Plzeň), Mladinka (Plzeň), Meteláček (Plzeň), Škubánek (Světlá nad Sázavou), Ivan Fonović - Zlatela (Kršan, Chorvatsko)

Vystoupení souboru "Yarinaecuador" z EKVÁDORU
11,00 - 11, 30 nám. Republiky ( v rámci Historického víkendu)

Kdo si hraje, nezlobí... - Hlavní dětský pořad
14, 00 - 16, 00 hod, scéna u Branky
Účinkují dětské soubory: Jiskřička (Plzeň), Mladinka (Plzeň), Meteláček (Plzeň), Škubánek (Světlá nad Sázavou)
během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže ve zpěvu lid. písní "Zpěváček 2002"

Horní Bříza (Plzeň - sever):
14, 00 hod - Městský úřad - slavnostní přijetí starostou města Horní Bříza
16, 00 hod - Kulturní dům - "Mezinárodní folklorní odpoledne v Horní Bříze"
Pořádá město Horní Bříza, folklorní soubor Úsměv a Klub Horní Bříza.
Účinkují: Úsměv (Horní Bříza), Volktazgruppe Scheden (Německo), Ivan Fonović - Zlatela (Kršan, Chorvatsko), Ruggeri (Pirri, Sardinie)
Pořadem provází: Věra Bláhová

Doprovodné programy:
- staročeský jarmark a ukázky lidových řemesel
(Plzeň - prostor před Brankou, Dýšina - náves)
- lidová gastronomie (Dýšina)
- vystoupení dechových kapel (Plzeň, Dýšina)
- program folklorních souborů v okolí Plzně
(Dýšina - "Dýšinské folklorní slavnosti 2002", Horní Bříza)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.01.2002 v 12:27 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA