PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Štěpy 2003

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 29. 5. - 1. 6. 2003 proběhl XII. ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou.
Letošního festivalu se zůčastnilo deset dětských souborů: Štěpnička a Veselánek z Veselí nad Moravou, Děcka z Kunovic, Maguráčik a Štvorlístok ze Slovenska, Břeclavánek z Břeclavi, Radost z Pardubic, Kyjovánek II z Kyjova, Kamejka z Hroznové Lhoty, Modré zvonečky z Bulharska.
Ve čtvrtek 29. 5. proběhlo vystoupení Modrého zvonečku v Ostrožské Nové Vsi - Lázně. Lázeňští hosté přijali vystoupení souboru velmi vřele a někteří tvrdili, že jim pomohlo víc, jak lázeňská kúra.
V pátečním dopoledni proběhly tři vystoupení v kině Morava ve Veselí nad Moravou pro místní školy pod názvem "Ani tak nevoní...". Navečer se uskutečnil koncert v Hroznové Lhotě.
V sobotu 31. 5. od 9.00 zvaly soubory občany na nedělní hlavní program do Zámeckého parku v jednotlivých vystoupeních před obchodními středisky. Od 13.00 začal v parku program "Tancujte, zpívejte, bavte se...", který byl v režii místního Domu dětí a mládeže a byl věnován dětem k jejich svátku - Mezinárodnímu dni dětí. V 19.00 se uskutečnil v kulturním domě zábavný večer všech souborů, spojený s výukou tanců.
Festival vyvrcholil v neděli 1. 6., kdy ve 14.15 vyšel slavnostní průvod městem od kulturního domu do Zámeckého parku a v 15.00 zde začal hlavní program "Vrť sa dívča, vrť sa dívča..." za účasti všech souborů. Program se setkal s bouřlivým ohlasem návštěvníků. Z čestných hostů přijal pozvání také Zdeněk Škromach, který do Veselí přijel již popáté, a který prohlásil: "Mladí lidé jsou naše budoucnost, a tak je potřeba je podpořit. Národní povědomí, které jinde hledají, tady funguje. Naše folklorní tradice jsou obrovská deviza. Při vstupu do Evropské Unie máme co nabídnout a určitě se v Evropě neztratíme."

Mgr. Marcel Řimák,
organizační ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.06.2003 v 06:50 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA