PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ŠTĚPY 2004

Ve dnech 28. 5. - 30. 5. 2004 proběhl XIII. ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou.
Letošního festivalu se zúčastnilo sedm dětských souborů: Štěpnička z Veselí nad Moravou, Děcka z Kunovic, Prácheňáček ze Strakonic, Veličánek z Velké nad Veličkou, Spineček ze Vnorov, Malá Ostravička z Ostravy a Zlatňanka ze slovenských Zlatých Moravců.
V pátečním dopoledni proběhla tři vystoupení v kině Morava ve Veselí nad Moravou pro místní základní školy. Zde poprvé zazářil moderátor Tonda Doboš, který rozpohyboval celý sál a vtáhl děti do vystoupení souborů. To navodilo velmi příjemnou atmosféru.
V sobotu 29. 5. od 9.00 začal program "Roztančená ulice", ve kterém soubory pozvaly občany na nedělní hlavní program do Zámeckého parku. Od 14.00 začal v parku program "Zpívejte, tančete, bavte se...", který byl v režii místního Domu dětí a mládeže a byl věnován dětem k jejich svátku - Mezinárodnímu dni dětí. V 19.00 se uskutečnil v kulturním domě ve Velké nad Veličkou program "Když jsem byl malučký", který opět uváděl Tonda Doboš.
Festival vyvrcholil v neděli 30. 5., kdy ve 14.15 vyšel slavnostní průvod městem od kulturního domu do Zámeckého parku a v 15.00 zde začal hlavní program "Strašák je pašák" za účasti všech souborů. Program se setkal s bouřlivým ohlasem všech návštěvníků. Musím konstatovat, že strašák byl rozhodně pašák, a že myšlenka dvou moderátorů se osvědčila a přispěla k vtipnému a hladkému průběhu celého programu.
Z čestných hostů přijali pozvání: senátoři F. Mezihorák a J. Vaculík, ministr Z. Škromach, hejtman Jihomoravského kraje S. Juránek, předseda FoSu Z. Pšenica aj.

Mgr. Marcel Řimák,
organizační ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

Jako jeden z účastníků bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci ŠTĚPŮ 2004, a především panu Albertu Hauptmannovi za skvělou atmosféru. Myslím, že tak můžu učinit za celou Malou Ostravicu z Frýdku-Místku. Taky bych rád pozdrvail všchny účastníky a popřál jim spoustu dalších úspěchů. Dofám, že se zaze někdy potkáme.


Zveřejněno 01.06.2004 v 07:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA