PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání cimbálových muzik Valašského království
7. a 8. května 2004 - Frenštát pod Radhoštěm

V pátek 7. a v sobotu 8. května 2004 se již popáté ve Frenštátě pod Radhoštěm uskuteční tradiční Setkání cimbálových muzik Valašského království.
Festival domácích i zahraničních hudeb s valašskou kulturou Karpatského oblouku má za cíl seznamovat veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury zmíněné oblasti.
Festival organizují Město Frenštát pod Radhoštěm, Folklorní sdružení ČR a VSPT Radhošť z Trojanovic za spolupráce s Valašským folklorním sdružením a Valašským královstvím.
Festival bude zahájen v pátek 7. května v 16:00 hod. na náměstí přehlídkou 12 dětských cimbálových muzik se 116 účinkujícími. V sobotu 8. května v 11:00 hod. vystoupí zúčastněné dospělé lidové hudby v pořadu "Pozdravy cimbálových muzik našemu městu" a ve 12.30 hod. proběhne koncert žáků ZUŠ ve Frenštátě. Ve 14:00 hod. proběhne slavnostní zahájení festivalu za účasti zástupců KÚ z Ostravy a ze Zlína, ve 14.30 hod. se uskuteční pořad "Setkání cimbálových muzik Valašského království", v 16.30 hod. "Vystoupení zahraničních účastníků" z Polska a Slovenska a v 18.00 pořad "Pijácké písně lidových muzik na Karpatském oblouku". Celkem se festivalu zúčastní 13 cimbálových muzik. Hudební festival se uzavře ve 20:30 hod. "Přátelským posezením účinkujících" s cimbálovými muzikami a lidová zábava ve frenštátském Domu kultury.

Součástí festivalu bude také odborný seminář, který proběhne v pátek v 18:30 hod. pod vedením hudebního redaktora a vynikajícího cimbalisty Jana Rokyty z Ostravy.
Hudební festival významně přispívá k rozvoji pospolitosti společnosti a menšin Moravskoslezského kraje a k dalšímu rozvíjení folklóru a uchovávání lidových tradic trojrozmezí Moravy, Slezska a Slovenska.

Zdeněk PŠENICA, předseda
Folklorní sdružení České republiky
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.03.2004 v 18:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA