PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XII. mezinárodní festival dětských folklorních souborů
PÍSNÍ A TANCEM - LUHAČOVICE 2004

9. - 12. ZÁŘÍ 2004
Dvanáctý ročník dětského folklorního festivalu s názvem Písní a tancem - Luhačovice 2004 se uskuteční ve dnech 9. až 12. září 2004 v tomto moravském lázeňském městě.
Hlavními pořadateli jsou Folklorní sdružení České republiky a Město Luhačovice za výrazné podpory a pomoci Zlínského kraje, Lázní Luhačovice a.s. a dalších spolupořadatelů a řady sponzorů.
Pod záštitou poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Petra Nečase, hejtmana Zlínského kraje Františka Slavíka a předsedy České společnosti pro plánování rodičovství Radima Uzla, s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministertsva kultury ČR
Hlavní festivalový program bude v roce České hudby věnován hudebním skladatelům L. Janáčkovi, A. Dvořákovi, B. Smetanovi, B. Martinů a také sběratelům lidových písní F. Sušilovi, F. Bartošovi, K. Plickovi, K. Weisovi, V. Vycpálkovi, M. Zemanovi a mnoha dalším v rámci pořadu s názvem Géniové české hudby a folklor. Vzpomenuti budou také F. L. Čelakovský, B. Němcová, Č. Zíbrt, Č. Holas nebo Vl. Úlehla. Pořad připravila Věra Haluzová za odborné spolupráce Jaromíra Dadáka a Jany Grabcové. Režii povede František Synek.
Prezidentem festivalu je předseda Folklorního sdružení ČR pan Zdeněk Pšenica, čestnou ředitelkou paní Věra Haluzová, ředitelem festivalu tajemník Městského úřadu Luhačovice Michael Jahoda, vedoucím programové přípravy a propagace místopředseda Folklorního sdružení ČR František Synek a vedoucím organizační přípravy ředitel sekretariátu Folklorního sdružení ČR Jiří Pokorný.
V rámci festivalu bude vyhlášena soutěž o nejsympatičtějšího učitele v ČR předsedou poroty Janem Cimickým a ředitelem soutěže Ladislavem Hrzalem.
Festival patří k významným akcím Folklorního sdružení České republiky v roce 2004 a je jedním z pilířů činnosti sdružení směřované k péči, výchově a vzdělávání dětí a mládeže.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.. Významným partnerem je také Most naděje nadační fond, Ochranný svaz autorský Praha, CAC Leasing, a.s. Praha, TG Tisk s.r.o., a Sdružení Tradice ČR.

František Synek, 604 384 410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.08.2004 v 15:34 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA