PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

11. mezinárodní folklorní festival FRÝDEK - MÍSTEK 2005

14. až 20.červen 2005. Tisková zpráva
Letos se již po jedenácté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek, který bude poprvé probíhat i pod vlajkou C.I.O.F.F.
Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M a Goodwill-vyšší odborná škola s.r.o. F-M.
Festival je pořádán pod osobní záštitou starostky města Frýdek-Místek Ing. Evy Richtrové.
V době od 14. do 20. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Kunčicích p.O., na Hukvaldech a v Bašce. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 19.6.2005 v 16.00 hod. v kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 15.6.2005 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 18.00 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech prvních osm souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod městem. Od 9.00 hod. až do pozdních hodin večerních předvedou své umění jednotlivé soubory i nejlepší zpěváčci lidových písní. V neděli od 9.30 hod. až téměř do doby odpoledního Galakoncertu (v 16,00 hod. v kině P.Bezruče) opět na Náměstí Svobody vystoupí další z celkem devatenácti pozvaných souborů a muzik. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Dolina ze Starého Města, Hančka z Litovle, Beseda z Metylovic, Malá chasa z Frýdlantu n.O., domácí Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Graj, Rozmarýn a Šidla z Frýdku - Místku. Dětský pořad obohatí víc než desítka malých zpěváčků. Zahraničí reprezentují soubory Hvanghae-do Pyongsan Sonereumgut z Koreje, Al-Ramtha z Jordánska, Festiloir z Francie, Kazačok z Ruska, Zoračka z Běloruska, Topľan a Kelčovan ze Slovenska a Vladislavia z Polska.
Je připraven i doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M a Šuba-duba band z FM. Výstava fotografií ing.Čaply a Jaroslava Kupčáka v Národním domě dokumentuje desetiletou tradici festivalů.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Prohlas, Mediatel Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Frýdecko-místecký a třinecký Deník. Festival je pořádán za přispění Města Frýdek-Místek, grantu Občanské volby Plzeňského Prazdroje, Ministerstva kultury České republiky, generálního partnera festivalu - fy Pfizer s.r.o. Praha, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA - Ochranného svazu autorského, Sdružení Tradice ČR a celé řady sponzorů z okresu Frýdek-Místek.

Zpracovala: MUDr.Eva Geryková, prezident festivalu,
tel.: 558 418 313, fax: 558 435 015, m: 605 304 569, E-mail: eva.gerykova@fm.khsova.cz, gerykova@centrum.cz

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.06.2005 v 01:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA