PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

III. Setkání muzikantů v Bílých Karpatech 2005

III. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2005
12. - 14. 8. 2005 Valašské Klobouky
Tisková zpráva
Již třetí muzikantské "Setkání" se bude odehrávat po tři dny na valašskoklobouckém náměstí pod širým nebem, mezi lidmi se stejně přívětivou duší, jakou má zdejší kouzelná příroda Jižního Valašska a celého moravsko-slovenského pomezí.
V předchozích dvou ročnících účinkovalo ve Valašských Kloboukách více než osm set hudebníků, zpěváků a folkloristů ze čtyř kontinentů. Muzikanti utvářejí programově zajímavý celek vystoupení dechových hudeb, cimbálových muzik, pěveckých sborů, folkových či folklorních skupin, spolu s interprety varhanní, komorní nebo i jazzové hudební tvorby. Také proto byl festival v loňském roce zařazen do projektu Ministerstva kultury ČR "Česká hudba 2004 - nedílná součást evropské kultury". V tomto roce má "Setkání" již pevné místo v kalendáři nejvýznamnějších festivalů Folklorního sdružení České republiky.
Návštěvníci festivalu mají možnost degustovat vynikající vzorky vín, která sebou přivážejí muzikanti a vinaři z Jižní Moravy i Slovenska. Jistě vás též přiláká vůně výrobků tradiční lidové stravy a věhlasných pochutin moravsko-slovenského pomezí. Krojová pestrost domácích i zahraničních souborů dotváří ve městě příjemnou atmosféru muzikantské pospolitosti.
Pořadatelé z občanského sdružení SMBK Valašské Klobouky také neopomenou pozvat výtvarné umělce k výstavám, můžete si vybrat upomínku mezi produkty lidové umělecké výroby, povyprávět si se svými přáteli i známými významnými osobnostmi kulturního a veřejného života, kteří toto muzikantské "Setkání" v hojném počtu a rádi vyhledávají.
MHF - SETKÁNÍ MUZIKANTŮ v Bílých Karpatech
Z II. ročníku hudebního festivalu
Program SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH se ustálil následovně:
Pátek - odpoledne: - přímé vysílání pořadu Randes-Vous ČRo Brno ze staré radnice
- koncert populárních skupin na náměstí (Veselá bída, Jižané atd.)
- večer: - chrámový večer hudby a poezie v kostele CŘK s velmi zajímavou
koncertní kytarovou formací vážné hudby Trio Folarte
Sobota - celodenní program na náměstí a v KD Klobučan s vystoupeními dvou desítek
různých hudebních i folklorních souborů s ohňostrojem na závěr při společném koncertu všech zúčastněných muzikantů se zapojením publika. Tradičně je za-
jištěna ochutnávka jihomoravských a slovenských kvalitních vín s cimbálovými
muzikami, prodej specialit místních řeznických mistů a noční lidová veselice v kulturním domě.
Mezi velmi zajímavá tělesa lze řadit dechové hudby Vlčnovjanka, Veselané z Moravy i Horsus a Vlčovanka ze Slovenska, holandská Die Torfgräber Kapelle a rakouská Musikverein Kilb. V závěrečném vystoupení si lze poslechnout Valdaufinku Ady Školky z Čech. Zaujmou určitě také němečtí trubači Alp-Hornet Band z Frankfurtu n. Moh. Z cimbálových muzik a folklorních souborů uvítají pořadatelé Olšavu z Uherského Brodu, Světlovan z Bojkovic, FS Žofia z Bohdanovec n. Trnavou a jako každoročně potěší všechny přítomné svým vínem i hudbou a zpěvem cimbálová muzika Jožky Severina z Kostic. Pódiové vystoupení zpestří i pěvecký sbor Mužáci z Březí na Jižní Moravě.
Neděle - dopoledne: promenádní koncert na náměstí
- odpoledne: folklorní soubor Srbů a Černohorců z Bělehradu prostřídají
vystoupení DH Frajárečka z Protivanova na Hané, DH Muzikverein Kapelle z rakouského Kilbu, holandská dechová hudba Die Torfgräber Kapelle a špičkový orchestr lidové hudby VUS Ondráš z Brna.
Záštitu nad festivalem, který probíhá souběžně v satelitních městech Luhačovice a Brumov - Bylnice, převzal Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR spolu s místopředsedou vlády ČR Zdeňkem Škromachem. Prezidentem festivalu je poslanec PS PČR pan Josef Smýkal.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura.
Festival podporují: CAC Leasing, OSA - Ochranný svaz autorský, ZEVETA, a.s. Bojkovice, SKANSKA, Slovácké strojírny Uherský Brod, Pivovar Janáček Uherský Brod a další.

Zpracoval: Petr Vašíček

Kontakt:
PhDr. Petr Vašíček, ředitel festivalu
tel: 604 473 813, e-mail: vasicek.p@email.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.08.2005 v 09:02 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA