PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IV. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2006

Tisková zpráva
IV. Mezinárodní hudební a folklorní festival
SETKÁNÍ MUZIKANTŮ V BÍLÝCH KARPATECH 2006
11. - 13. 8. 2006, Valašské Klobouky
Uprostřed léta se Valašsko rozezvučí lidovým tónem. Znovu se setkají muzikanti všech žánrů lidové hudby s předvedou to nejlepší, čím je hudební múza obdarovala. Dechovky, cimbálovou, pěvecké sbory, taneční soubory a folklorní sdružení se o víkendu od 11. do 13. srpna 2006 přijedou v hojném počtu představit do Valašských Klobouk. Vždyť právě zde se bude odehrávat již IV. ročník Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Setkávat se však mohou nejen hudebníci, tanečníci a zpěváci, ale také návštěvníci a posluchači dobré muziky! Přijďte načerpat sílu z radostí a elánem sršícího festivalu, který vás jistě zahřeje na srdci.
Jako již tradičně se bude festivalové dění paralelně odehrávat ve dvou centrech, a to ve Valašských Kloboukách a v sousedním Brumově-Bylnici. Vystupující kapely a soubory se budou představovat publiku v jednom i druhém městě. Obě centra festivalu jsou pro návštěvníky vysoce atraktivní a okouzlující svou bohatou historií. Vždyť Valašské Klobouky oslavily nedávno 650 let od udělení městských práv a Brumovu-Bylnici se před jistým časem završilo rovných 750 let. Toto město s vévodícím středověkým hradem láká na svou romantickou atmosféru a Klobouky na tradici lidových řemesel a výborných hudebníků. V kombinaci s krásným srpnovým sluníčkem se jedná o harmonii vskutku přitažlivou, nemyslíte?
Festival je připravován s pečlivostí organizátorů a záštitu nad ním převzal Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a poslanec Josef Smýkal, který je zároveň prezidentem Setkání muzikantů. Letošní ročník nabídne opět lákavý program s pestrou škálou melodií. Aktivně se zapojí na stovky muzikantů a zpěváků. K dobré náladě svým hudebním umem přispějí domácí muziky, jako dechové hudby Mladá Valaška, Dúbravanka, Valaška, cimbálovka Klobučan či unikátní šedesátičlenný Velký valašský dechový orchestr. Nebudou však chybět také přátelé přespolní, a tak nahlédněme aspoň ve zkratce do dlouhého výčtu. Poslechnout si budete moci cimbálovou Ječmínek, Bojkovjan či Kalíšek, dechovky Nedanovičianku, Žofii, Hulíňany a Valdaufinku Ády Školky nebo pěvecké sbory v čele s Mužáky. Festivalový program pro návštěvníky připravuje také některá exotická překvapení, jakými by bezpochyby mohl být hudební soubor z Cookových ostrovů nebo muzikanti z východní Evropy.
Festival odstartuje v pátek 11. srpna, kdy ve 14 hodin zahájí Český rozhlas Brno ze svého improvizovaného studia ve Staré radnici přímý přenos s řadou vzácných hostů v pořadu Randez-vous z Valašských Klobouk. V průběhu festivalu pak bude Český rozhlas Brno vysílat řadu přímých vstupů. Páteční večer bude patřit především chrámové hudbě v kostele Povýšení sv. Kříže a koncertu hudebních skupin na náměstí. V Brumově-Bylnici bude připraven slavnostní koncert v kostele sv. Václava.
V sobotu se bude Setkání muzikantů po celý den odehrávat ve svižném tempu. Není divu, vždyť na pořadu dne je náročný maratón hudeb. Náměstí bude hostit promenádní koncert s hlavním děním všech kapel, v kulturním domě Klobučan se budou ochutnávat moravská vína podbarvená tóny cimbálu a houslí a večer bude příležitost pěkně si zatančit na taneční zábavě. Ještě předtím se však všichni vystupující muzikanti sejdou naráz na pódiu při společném vystoupení. Nelze opomenout skvostnou tečku za pestrým dnem, tedy velký ohňostroj. V téměř identickém pořadí budou soubory vystupovat u kulturního domu v Brumově a tamní návštěvníci nebudou ochuzeni ani o ohňostrojovou show a taneční veselici.
Neděle coby závěrečný den nebude programově nijak chudší. Náměstí ve Valašských Kloboukách bude hostit promenádní koncert s řadou známých tváří. V Brumově se v areálu Pod Strání opět sejdou folklorní a dechové soubory. Festival pak v Kloboukách utichne po koncertu na rozloučenou.
Jestli máte rádi veselé melodie lidové hudby, jestli si rádi zanotujete známá slova a aspoň lehce se pohupujete do taktu, jestli máte rádi přátelská setkání, pak právě pro vás je Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech to pravé.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, , Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Festival je pořádán za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranného svazu autorského, Defend-Lock, Pivovaru Janáček, R. Jelínek, Dúbrava CHVD Valašské Klobouky, ORIKA, a.s., ZEVETA, Mechanika Prostějov a mnoha dalších partnerů.

Zpracovala: Lenka Baďurová

Kontakt: Emil Zůbek
výkonný ředitel festivalu
tel: 577 320 579
e-mail: zubek.emil@dubrava.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.08.2006 v 22:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA