PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ROŽNOVSKÁ VALAŠKA 2006

Tisková zpráva
ROŽNOVSKÁ VALAŠKA 2006
XIV. mezinárodní armádní folklorní festival a VIII. přehlídka skupin historického šermu
Rožnov pod Radhoštěm 9. - 11. června 2006
Ve dnech 9. - 11. června 2006 se v Rožnově pod Radhoštěm v areálu Valašského muzea v přírodě uskuteční již XIV. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská valaška, jehož součástí bude i VIII. přehlídka skupin historického šermu.
Hlavními pořadateli festivalu jsou Velitelství sil podpory a výcviku, Velitelství společných sil a Ředitelství personální podpory - Odbor podpory kvality života. Organizátory festivalu jsou Armáda České republiky, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, město Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě , Folklorní sdružení České republiky a Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno.
plakát
Záštitu nad letošním ročníkem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Petr Nečas, náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Pavel Štefka a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.
Festival Rožnovská valaška si získal přízeň návštěvníků svým rozsahem a zejména zajímavou dramaturgií. Spojení folkloru a historického šermu spolu s nabídkou produkce lidových řemeslníků, ale i tradiční krajové gastronomie v krásném prostředí Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí zajímavé zážitky a pestrou podívanou nejen vyhraněným zájemcům o lidovou hudbu, zpěv a tanec, ale mnoha dalším, kteří chtějí prožít zajímavé víkendové dny. Program festivalu připravil Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Brno, který zajišťuje také organizační a technické zázemí celé akce.
Příznivci folkloru vysoce oceňují skutečnost, že se armáda rozhodla v tradici pořádání této akce pokračovat . Festivalu se zúčastní dětské i dospělé soubory a skupiny zřizované nebo spolupracující s Armádou ČR i pozvaní hosté .Diváci se mohou těšit i na zahraniční soubory z Arménie, Venezuely a Slovenska . Celkově by se mělo představit 15 folklorních souborů a 7 skupin historického šermu.
Na páteční dopoledne připravili organizátoři festivalu pro děti rožnovských škol program VUS ONDRÁŠ Veselé dovednosti.
Kromě tradičního sobotního průvodu městem nebude ani letos chybět koncert Posádkové hudby Olomouc. Z festivalových programů by si návštěvníci neměli nechat ujít například celovečerní představení Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Čertovinky (lidové taneční divadlo na motivy pohádkového příběhu), soutěž dětských zpěváčků Trylky Jaroslava Juráška, samostatné pořady dětských, dospělých a zahraničních souborů, přehlídku historického šermu či rekonstrukci historické bitvy. Chybět nebude ani sobotní Rožnovské nokturno - beseda nejen u cimbálu.
Ke zpestření a obohacení festivalových programů přijal v letošním roce pozvání soubor Hradišťan z Uherského Hradiště, který v pátek 9. června 2006 ve 21.30 hodin vystoupí s celovečerním pořadem O slunovratu ....o tom co bývalo a znovu kdysi bude (hudebně taneční pásmo na motivy veršů Jana Skácela).
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas Brno a Radio Proglas. Festival dále podpořili : MŠMT ČR, Zlínský kraj, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, První elektro, a.s., Starobrno, a.s., Art Lighting Production, s.r.o., Pivovar Černá Hora, a.s. a Vinné sklepy Lechovice, s.r.o. Dalšími mediálními partnery Rožnovské valašky - členského festivalu Folklorního sdružení České republiky jsou Mediatel - Zlaté stránky, Český rozhlas, Dětská tisková agentura a www.borovice.cz .
Návštěvníci festivalu se zcela jistě mají na co těšit, společným přáním všech je, aby letos vyšlo počasí lépe než v loňském roce, kdy festival doslova "propršel".
Podrobný program festivalu Rožnovská valaška 2006 lze najít na www.army.cz, www.vusondras.cz, www.fos.cz.

Hana Maděrová, komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ, 29. 5. 2006
Tel. 973 442 046, 603 983 070, e-mail: maderova@vusondras.cz

Kontaktní osoby:
mjr. Jana Zechmeisterová, tel.: 602 592 172, e-mail: info@army.cz
Hana Maděrová,tel.: 973 442 046, 973 443 974, 603 983 070, e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.05.2006 v 02:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA