PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Druhý den Rožnovské valašsky

Roztančená sobota, která se za zvuku cimbálových muzik protáhla až do rána...
Netypicky chladné ráno přivítalo návštěvníky Rožnovské Valašky tradičním "roztančeným náměstím", kde se v živé pozvánce na festival představily všechny folklorní i šermířské soubory, které do Rožnova zavítaly. Barevný průvod plný hudby a tance prošel doprovázen bouřlivými ohlasy diváků městem a svoji pouť zakončil před nově postaveným vstupním prostorem Valašského muzea v přírodě.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Starosta města Rožnov pod Radhoštěm, ředitel Valašského muzea a ředitel festivalu přivítali a pozdravili účastníky festivalu i diváky a druhý festivalový den mohl začít.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Po včerejší krátké pozvánce na náměstí se všechny tři zahraniční soubory představily v samostatném programu nazvaném Z daleka i z blízka. Vnímavý divák se mohl přenést ze Slovenska (VÁH), přes Arménii (ASTGHIK) až do Venezuely (DANZAS CARÚPANO).Ve stejnou dobu se na podiu u Valašské hospody uskutečnila přehlídka skupin historického šermu Psáno mečem i sekyrou.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Odpoledne dostali prostor ti nejmenší a v programu dětských folklorních souborů Jsme malí, ale šikovní se představily soubory Klebetníček, Maleníček, Dunaječek, Malá Rosénka a cimbálová muzika Púčik. Zatímco se Komorní amfiteátr rozezněl dětskými hlásky, na stráni pod Šťáralovou hospodou se bojovalo. Téměř osmdesát "vojáků" Valašského sboru Portášského a klubů vojenské historie z celé republiky zinscenovalo rekonstrukci historické bitvy z dob napoleonských válek.
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
Dunaječek, dětský folklorní soubor
Mezinárodní armádní festival Rožnovská Valaška
V odpoledních programech se představily jak soubory spolupracující s Armádou České republiky (Setkání na Valašce), tak hostující soubory a skupiny (Festivalová mozaika).
Večerní programový blok zahájila produkce dobové hudby CODEX. Do pohádky nás přeneslo lidové taneční divadlo Čertovinky v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš a v Rožnovském nokturnu si každý z diváků mohl najít svoji "melodii na dobrou noc".
Poznámka na okraj: v soutěži o nejaktivnějšího diváka stále ještě vítězí čtyřicetičlenná skupina japonských turistů s označením účastník festivalu, která od pátku nevynechala jediné představení a vše pečlivě dokumentuje.

Rožnov pod Radhoštěm, 11. června 2006
Hana Maděrová
Jana Zechmeisterová

komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: +420 973 442 046,+420 973 443 974
mobil: +420 603 983 070
e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2006 v 11:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA