PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XII. Mezinárodní folklorní festival PÍSEK 2006

Tisková zpráva
XII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL PÍSEK 2006
16. - 20. srpna 2006
Ve dnech 16. - 20. srpna 2006 se v Písku uskuteční XII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2006". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní soubor Písečan - občanské sdružení, Folklorní sdružení ČR a Jihočeské folklorní sdružení. Festival podporují Město Písek, Jihočeský kraj, Ministerstvo kultury ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
Mezinárodní folklorní festival Písek
Festival bude zahájen hudebním podvečerem ve středu 16. 8. 2006 v Palackého sadech v Písku v 17:00 hodin koncertem Posádkové hudby Tábor a ve 20:00 hodin koncertem skupiny Docuku. Zahraniční soubory z Maďarska, Itálie, Irska, Izraele, Mexika a Portugalska se publiku představí poprvé ve čtvrtek, 17. srpna v 18:00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 18. srpna. Od 14:00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18:00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 11:00 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 19. srpna ve 14:00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 20. srpna 2006 ve 14:00 hod. na Městském ostrově.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Listy Písecka, Gimi televize, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz . Generálním sponzorem festivalu je společnost KOČÍ / Radost dobře stavět, hlavními sponzory SWIETELSKY a A.S.E.I. Významnými partnery jsou také ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Hasičská vzájemná pojišťovna České Budějovice a další.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Pavel Brůžek, ředitel festivalu
tel. 602 646 261
E-mail: p.bruzek@swietelsky.cz
Mezinárodní folklorní festival Písek
Záběr z loňského ročníku festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.08.2006 v 23:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA