PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IX. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
PÍSEK 2003 14. až 18. srpna 2003

Ve dnech 14. - 18.srpna 2003 se v Písku uskuteční IX. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2003". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.
IX. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
PÍSEK 2003

14. až 18. srpna 2003

Ve dnech 14. - 18.srpna 2003 se v Písku uskuteční IX. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2003". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční a domácí folklorní soubory, včetně dětských.

Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení ČR, Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, a Divadlo Fráni Šrámka.

Záštitu nad festivalem převzali poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tom Zajíček a Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.

Festival bude zahájen koncertem dechové hudby ve středu 13.8.2002 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin v zahradě KKMP programem Lidová muzika.

Zahraniční soubory se publiku představí poprvé ve čtvrtek 14. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé".

Souborům z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 16. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku".

Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 16.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 17.srpna 2003 ve 14.00 hod. na Městském ostrově.

V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.


Vypracoval:
Václav Horčička, 7.7.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.08.2003 v 18:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA