PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXI. ročník dětského folklorního festivalu
DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003

30. - 31. května 2003 - Strážnice
Ve dnech 30. a 31. května 2003 pořádají Ústav lidové kultury ve Strážnici a Město Strážnice a Folklorním sdružením České republiky XXI. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003. Tento festival je pořádán v rámci dnů tradiční kultury v České republice.

Festivalu se zúčastní půl druhé desítky nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky, hostující soubor ze Slovenské republiky a čtyři rodinné kapely. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Po zahájení festivalu v pátek 30. května v 10:00 hod. bude v amfiteátru Zahrada následovat program Zahrajte nám, muzikanti, do tance. V podvečer, po slavnostním průvodu účastníků, který bude procházet ulicemi města od 16:30 hod., se opět v amfiteátru Zahrada v 18:00 hod. představí dětské lidové hudby v pořadu Muzikanti, hrajte. Od půl deváté večer se pak malí účastníci festivalu pobaví na hudební a taneční party, která, bude-li přát počasí, oživí Ostrůvek zámeckého parku.

Sobotu 31. května 2003, den před Mezinárodním dnem dětí, zahájí program s názvem Putování po moravské zemi. Pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků je od 9:00 do .14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží. Hlavní festivalový pořad ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaný Co kdo umí... , nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, kterou bude XXI. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2003 ukončen.
V programech účinkují soubory Děcka a Handrláček z Kunovic, Hradišťánek z Uherského Hradiště, Kopaničárek ze Starého Hrozenkova, Kremienok z Bratislavy, Lúčánek z Louky, Malá Jasénka ze Vsetína, Mladinečka z Plzně, Palavánek z Mikulova, Púčik z Brna, Radost z Pardubic, Štěpnička z Veselí nad Moravou, Vizovjánek z Vizovic, Vonička z Havířova, Žerotínek ze Strážnice, Kotalovi z Hroznové Lhoty, Martynkovi z Mostů u Jablunkova, Šimandlovi z Plzně a Zetkovi z Vidče.
V rámci festivalu bude podepsána na strážnické radnici dohoda o spolupráci mezi Správou českých center a Folklorním sdružením České republiky.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Sponzorsky festival podpořili OCHI INŽENÝRING spol.s.r.o., Carrefour, IN.ORG spol.s r.o., Ready stavební spol. s r.o., Metrostav, NAVATYP a.s., OSA, SUBTERRA, ELTODO a CAC Leasing, a.s. Praha.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:

Zpracoval : Václav Horčička 26. května 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.05.2003 v 08:37 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA