PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXII. ročník dětského folklorního festivalu
DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004

28. - 29. května 2004 - Strážnice
Ve dnech 28. a 29. května 2003 pořádají Národní ústav lidové kultury ve Strážnici, Město Strážnice a Folklorní sdružení České republiky XXII. ročník dětského folklorního festivalu DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004. Tento festival je pořádán v rámci Dnů tradiční kultury v České republice.
Festivalu se zúčastní patnáct nejlepších a nejzajímavějších souborů téměř ze všech regionů České republiky, dva hostující soubory ze Slovenské republiky a tři samostatné kapely. Přípravě programů, jak bývá na strážnických akcích zvykem, byla věnována velká pozornost a lze se proto těšit na inspirativní a umělecky hodnotné pořady.
Festival otevře v pátek 28. května v 16:00 hod. Slavnostní průvod městem. V 16.30 hod. bude na náněstí, po oficiálním zahájení festivalu, následovat program Navlékání korálků. V 19.30 hod. oživí Ostrůvek zámeckého parku zábavný večer pod názvem Tisíc a jedna pohádková noc.
Sobotu 29. května, dva dny před Mezinárodním dnem dětí, zahájí program s názvem Pohádka je svět. Pro všechny děti z řad účastníků i návštěvníků je od 9:00 do 14:00 hod. připraveno ve strážnickém skanzenu zábavné dopoledne s řemeslnými dílnami a množstvím her a soutěží. V 10.30 hod. se na amfiteátru ve skanzenu představí v hodinovém pořadu Muzikanti hrajte pět kapel. Hlavní festivalový pořad ve 14:30 hod. v amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, nazvaný Na jarmarce aneb co potěší srdce, nabídne pestrou přehlídku dětského fokloru ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska, kterou bude XXII. dětský folklorní festival DĚTSKÁ STRÁŽNICE 2004 ukončen.
V programech účinkují soubory Prvosienka z Bratislavy, Skaličánek ze Skalice, Danájek ze Strážnice, Dyleň z Karlových Varů, Hloťáček z Nové Lhoty, Kyjovánek z Kyjova, Popovjánek z Popovic, Veličánek z Velké nad Veličkou, Žerotínek ze Strážnice, Grunik z Ostravice, Jarošáček z Mělníka, Krušnohor z Chomutova, Kuřátko z Bánova, Ostravička z Frýdku - Místku, Prácheňáček ze Strakonic, Pramínek z Černošic, Trnávka z Pacova, Notičky z Řevnic, Kovaliček z Ostravy a Hrozének z Hroznové Lhoty.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, a tak se nabízí možnost navštívit v těchto dnech Strážnici např. v rámci školního výletu.
Tomuto dětskému festivalu předchází akce Národního ústavu lidové kultury Abeceda řemesel ve dnech 27. a 28.5. 2004 v době od 8.00 do 14.00 hod. v areálu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy - strážnickém skanzenu. Program je zaměřený na ukázky rukodělné výroby, řemesel, prací a činností spojených s tradičním hospodářstvím, prací v domácnostech a na usedlostech. Vstupné je pro dospělé 40,- Kč a pro děti 20,- Kč. Prohlídky budou organizovány po 20 minutách, proto je nutné se předem telefonicky objednat.
Hlavními mediálními partnery je Český rozhlas,Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili OSA Praha a CAC Leasing, a.s. Praha.
Podrobnější informace je možno zjistit na následujících internetových stránkách:

Zpracoval: Václav Horčička 26. května 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.05.2004 v 09:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA