PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

9. mezinárodní folklorní festival
FRÝDEK - MÍSTEK 2003

18. až 22.červen 2003 TISKOVÁ ZPRÁVA
Letos se již po deváté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek.
Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M a Goodwill-vyšší odborná škola s.r.o. F-M.
Festival je pořádán pod osobní záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského.
V době od 18. do 22. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Kunčicemi p.O., v Hukvaldech a v Ostravě. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 22.6.2003 v 16.00 hod. v kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 18.6.2003 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 17.30 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech devět souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod městem. Od 9.00 hod. až do pozdních hodin večerních předvedou své umění jednotlivé soubory. V neděli od 9.00 hod. až do doby odpoledního Galakocertu se opět na Náměstí Svobody vystoupí devět souborů. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Radost z Pardubic, Lipina z Vracova, Malá Jasénka ze Vsetína, Havířovské babky z Havířova, Valašký Vojvoda a Valášek z Kozlovic, Pilky z Lhotky, Četynka, Čeladná a CM Vojtek z Ostravy, Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Graj, Rozmarýn a Hendi z Frýdku - Místku. Zahraničí reprezentují soubory Grupo de Coros y Danzas de Villena ze Španělska, Dimitrije Tucovič z Jugoslávie, Mozaika a Rajok z Ruska, Vadvirág zMaďarska, Friedland z Německa a Strážov a Turiec ze Slovenska.
Je připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M, Silesia dixieland, Šuba-duba band , Junior quintet F-M a Combo jazz-band z Ruska.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička, 5.6.2003

Folklorní sdružení České republiky

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 09.06.2003 v 08:41 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA