PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

34. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2003
26.srpna až 1. září 2003

Tisková zpráva FOS
Ve dnech 26. srpna až 1. září pořádá Obecní úřad Liptál spolu s Folklorním sdružením České republiky, Sdružením Tradice České republiky, Krajským úřadem Zlín, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál již 34. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2003.

Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Mirek Topolánek a hejtman Zlínského kraje František Slavík.

Hlavní kulturní programy se uskuteční ve středu 27.8.a ve čtvrtek 28.8. ve městech a obcích regionu a od pátku 29.8 do neděle 31.8. v krásném prostředí přírodního kulturního amfiteátru v Liptále, ve kterém je na pořadu v pátek v 19.00 hod. jako první Družební večer.

V sobotu 30.8. jistě zaujme v 10.00 hod.návštěvníky otevření výstavy a dnes již tradičních řezbářských dnů v Obecním úřadu v Liptále, kde o hodinu později přijme vedoucí souborů a hosty festivalu starosta obce. Ve 13.30 hod. bude patřit pódium kulturního areálu dětským souborům, které vystoupí v Hlavním dětském programu.

V 15.00 hod a v 19.00 hod. se divákům představí v Přehlídce zahraničních souborů zahraniční účastníci festivalu. V 16.30 hod. zazpívají a zatancují senioři. V 18.30 hod. vzlétne horkovzdušný balón, ve 21.30 hod uvidí diváci pořad Folklor z okolí, věnovaný valašskému lidovému umění a večerní program zakončí Slavnostní ohňostroj s lidovou zábavou s country skupinou Kanonýři z Kunovic. Kdo nebude následující den , v neděli 31.8. 2003., dlouho spát, má možnost zúčastnit se v 9.00 hod. mše v Římskokatolickém kostele a od 10.00 hod bohoslužby v kostele Českobratrské církve evangelické v Liptále. V 11.00 hod zpestří program Přehlídka párových tanců. Hlavní programové odpoledne uvede ve 13.30 hod. Slavnostní defilé obcí a Mažoretky s country skupinou Poupata.

V Hlavním programu od 15.00 hod. vystoupí všechny zúčastněné soubory. Závěrem nedělního dne bude Večerní zábava s country skupinou Gympleři ze Vsetína.

Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory z Nového Zélandu, Slovenska, Turecka, Indie, Peru Rumunska, Lotyšska, Ruska, Rakouska, Německa a Itálie. Jejich partnery z České republiky budou soubory Haná z Velké Bystřice, Kuřátka z Chrudimi, Malý Vizovjánek z Vizovic, Ženský sbor z Karlovic, Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm,Vínek ze Zlína, Danaj a Rezeda z Uherského Hradiště, Mažoretky, Liptálská dechovka, Fos Lipta Liptál a Country skupina Poupata z Liptálu, country skupina Kanonýři z Kunovic a Gympleři ze Vsetína.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 21.7.2003Ředitel festivalu: Ladislav Michálek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.08.2003 v 18:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA