PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

10. mezinárodní folklorní festival

FRÝDEK - MÍSTEK 2004
15. až 21.červen 2004
Letos se již po desáté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek.
Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M a Goodwill-vyšší odborná škola s.r.o. F-M.
Festival je pořádán pod osobní záštitou starostky města Frýdek-Místek Ing. Evy Richtrové.
V době od 16. do 20. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Kunčicích p.O., na Hukvaldech a v Petřvaldě. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 20.6.2004 v 16.00 hod. v kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 16.6.2004 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 18.00 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech prvních šest souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod městem. Od 9.00 hod. až do pozdních hodin večerních předvedou své umění jednotlivé soubory. V neděli od 9.30 hod. až téměř do doby odpoledního Galakocertu opět na Náměstí Svobody vystoupí další z celkem dvaceti dvou pozvaných souborů a muzik. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Dyleň z Karlových Varů, Cifra z Uherského Hradiště, Mladinka z Plzně, Malí Jackové z Jablunkova, Oldrzychovice z Oldřichovic, Grunik z Ostravice, domácí Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Graj a Rozmarýn z Frýdku - Místku.Dětský pořad obohatí víc než desítka malých zpěváčků. Zahraničí reprezentují soubory Andancas z Brazílie, Ševardeni z Gruzie, Varaždin z Chorvatska, Tonalamatl z Mexika, Guamanique z Portorika, Koleso z Ukrajiny a Hájenka s muzikou Jarabinka a muzika Goluska ze Slovenska.
Je připraven i doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M a Šuba-duba band z FM.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili Město Frýdek-Místek, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo kultury České republiky, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a celá řada sponzorů z okresu Frýdek-Místek

Zpracoval: Václav Horčička 5.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2004 v 15:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA