PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXIII. Prostějovské Hanácké slavnosti

XXIII. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI 10. - 11. září 2005 v Prostějově
Tisková zpráva
V sobotu a v neděli 10. - 11. září 2004 proběhnou v Prostějově již XXIII.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.
Slavnosti organizují Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzali hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějova Jan Tesař.
V sobotu 10. září v 16 hodin vystoupí na náměstí T.G. Masaryka v programu Hanácké nokturno skupina brněnských Poutníků s galakoncertem oslavujícím 35. výročí trvání skupiny.
Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná hanácká dechovka Vladimíra Žocha z Vřesovic. Dětské hanácké soubory se představí v půl desáté v komponovaném pásmu Jaro Hané. V 11 hodin vystoupí country kapela Náhoda z Němčic nad Hanou. Odpolední program zahájí ve 13,30 přední olomoucká kapela Domino. Hlavní pořad slavností nese tradičně název Či só hode. Komponovaný pořad dospělých hanáckých souborů slovem provází Marie Pachtová, lidová vypravěčka z Vyškova. Hanácké slavnosti uzavřou v 17 hodin podvečerním koncertem na rozloučenou Jan Nedvěd a Vojta Nedvěd se skupinou. Programy na náměstí T.G. Masaryka doplní bohatý tradiční řemeslnický jarmark s ukázkami práce mistrů lidových uměleckých řemesel.
Letošní Hanácké slavnosti budou probíhat také ve Smetanových sadech pod názvem Oživlý městský park aneb Jak se v městském parku bavili naši předkové. Program začíná v 10 hodin slavnostním zahájením s promenádním koncertem. Ve stejnou hodinu začínají také projížďky historickými kočáry Mylord. Návštěvníci dále uvidí divadelní představení loutkového divadla Starost pod názvem Poslechněte, jak bejvávalo a povídání o slastech i strastech cestování v dobách dávno minulých Jak se dříve cestovalo. Stejný program bude opakován po obědě od 14 hodin.
Hanácké slavnosti
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili Sdružení Tradice ČR, OSA - Ochranný svaz autorský, CAC Leasing a.s. Praha, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt: Alice Gregušová, ředitelka slavností
tel.: 582 351 477, mob.: 606 865 486
E-mail: gregusova@volny.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 01.09.2005 v 02:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA