PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Hanácké slavnosti 2003

Již 21. ročník Prostějovských hanáckých slavností uspořádalo letos Město Prostějov společně s kulturním klubem DUHA, za spolupráce s Hanáckým folklorním sdružením a Folklorním sdružení ČR.
O tom, že hanácké slavnosti svým významem patří k prestižním společenským událostem našeho města hovoří mimo jiné skutečnost, že nad letošním ročníkem převzali záštitu ministr práce a sociálních věcí ČR Zdeněk Škromach, hejtman Olomouckého kraje Jan Březina a starosta města Jan Tesař.
Návštěvnost místních občanů i hostů z širokého okolí byla velkolepá. Doslova tisíce lidí se přijelo podívat na jeden z největších řemeslnických jarmarků v republice, který co do čistoty stylu je hodnocen jako jeden z nejlepších v zemi. Neméně velký zájem byl i o kulturní program, který zahájil v pátek 12. září Robert Křesťan
s kapelou a ukončil ho na hodovou neděli Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem. Hlavní část programu byla ovšem soustředěna na hodovou neděli a patřila hanáckým souborům. Dopoledne se v komponovaném pořadu JARO HANÉ prezentovaly nejlepší dětské hanácké soubory regionu a odpoledne vyvrcholilo vystoupení Hanáků přehlídkou dospělých souborů v pořadu Či só hode. Jednotlivými tanečními pásmy provázela diváky citlivě a zasvěceně lidová vypravěčka Marie Pachtová z Vyškova.
Historie Prostějovských hanáckých slavností sahá ovšem daleko do minulosti - prokazatelně až do roku 1703, kdy byl místní hlavní kostel přesvěcen - po velkém požáru města a následné obnově - na kostel Povýšení Svatého Kříže. Letos jsme tedy současně slavili 300 let prostějovských hodů a byla to oslava hodná této skvělé tradice.

Dana Pavlíková
DUHA - kulturní klub u hradeb

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 24.09.2003 v 14:39 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA