PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXVI. Prostějovské hanácké slavnosti

XXVI. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI
13. - 14. 9. 2008 Prostějov
Město Prostějov, DUHA - Kulturní klub u hradeb v Prostějově ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a Hanáckým folklorním sdružením o.s. se sídlem v Prostějově pořádají ve dnech 13. - 14. září 2008 u příležitosti tradičních prostějovských hodů XXVI. Hanácké slavnosti. Na náměstí T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech po oba dny najdou pestrý program včetně mnoha atrakcí dětští návštěvníci, dospělí i mládež.
V sobotu se v pořadu Hanácké nokturno představí národopisný soubor Lipta z Liptálu a cimbálová muzika Jiřího Nechanického. Od 20 hod. zahraje filmové melodie velký dechový orchestr ZUŠ V. Ambrose z Prostějova. Nedělní dopoledne patří vystoupení dětských folklorních souborů v pořadu "Jaro Hané", účinkují Valentýnek, Mánes a soubor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova, Klásek a Kláseček z Kraslic na Hané, Hanáčci z Litovle, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice. Od 14.30 hod. v galaprogramu "Či só hode" vystoupí národopisné soubory Mánes Prostějov, Klas z Kraslic na Hané, Trnka Vyškov, Haná Velká Bystřice a také zazpívá Eliška Váchová z Nového Malína, držitelka Ceny senátora Adolfa Jílka z celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ve Velkých Losinách.
Program slavností doplňuje dechová hudba Vřesovanka, dechová hudba Hanačka z Břestu u Kroměříže, hanácká rocková kapela z Mezic u Olomouce, jihlavská folková skupina a liberecká folk-rocková hudební skupina. Hanácká muzika, tanec a lidoví vypravěči oživí v sobotu odpoledne národopisnou expozici Muzea Prostějovska. Zpestřením slavností jsou již tradičně také projížďky historickým kočárem, výstava historických vozidel a řemeslný jarmark, kde své umění prezentují mistři lidového řemesla z celé republiky. Nedělní program v městském parku zakončí Promenádní koncert Okrašlovacího spolku o.s.

Záštitu nad folklorními slavnostmi převzali hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějov Jan Tesař. Slavnosti se konají za finančního přispění Olomouckého kraje, Města Prostějova a FoS ČR a za podpory Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, OSA ad. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, Informační server www.borovice.cz, Haló noviny a časopis Folklor.
Kontakt:
Alice Gregušová, ředitelka festivalu
tel.: 736613601, 582329620
E-mail: alice.gregusova@klubduha.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 09.09.2008 v 23:27 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA