PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

F Scéna představila slovenský folklór

F Scéna probíhá ve dnech 22.6. - 22.7. 2006
" Cez hory a vŕšky" musel cestovat folklórní soubor Bystrina, aby se dostal z Banské Bystrice do Brna na nádvoří Staré radnice a předvedl zde tance z celého Slovenska. Tři dny a dvě noci tu žili folklórem. Od čtvrtka 29. června do 1. července rozdávali v Brně vše, co uměli nejlepšího. V sobotu večer to bylo již poněkud na výkonu znát, první čísla se rozjížděla poněkud unaveně a bez jiskry a to jak ze strany tanečníků, tak i šestičlenné cimbálové kapely. Ta navíc zněla nádvořím poněkud prázdně a zvukově nevyváženě, zejména v souhře houslí. Postupně se však účinkující dostávali do nálady a závěr první poloviny již byl plný elánu a rozvernosti mládí. Nechyběli ovšem i tanečníci středního věku, kteří směle, v souladu s módními trendy, odhalovali poněkud plnější bříška, která jim však neubírala ani na mrštnosti ani na elánu. Tance z Horehroní, Poĺany, Očovej, Liptova či Zemplína i temperamentní cikánský tanec se vyznačovaly všehochutí a barevností krojů a strhující choreografií. U mládeže byla sice nejslabší pěvecká stránka, o to více vynikly Pastierske spevy v podání starší generace. Michal Filo a Pavel Fábík nejen že zpívali barevnými hlasy s procítěným výrazem, ale ještě se vzájemně podporovali hrou na fujary téměř s koncertním provedením.
F Scéna
Soubor Bystrina z Banské Bystrice
F Scéna
F Scéna
F Scéna
Publikum, které si již viditelně na letní večery s folklórem zvyklo, nešetřilo projevy uznání. Další víkend, se tedy pořadatelům akce vydařil.

Karla Hofmannová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 03.07.2006 v 23:45 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA