PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

TISKOVÁ ZPRÁVA
SLAVNOSTI MAJÍ FINANCOVÁNÍ ZAJIŠTĚNO
Uherské Hradiště ve dnech 9. a 10. září 2006
slavnosti
Slavnosti mají financování zajištěno
Především partnerství uherskohradišťské Nadace Děti - kultura - sport (www.nadacedks.cz), která je již podruhé hlavním podporovatelem Slováckých slavností vína a otevřených památek, je i letos zárukou naplněného rozpočtu slavností, který umožňuje pořadatelům uspořádat tuto velkolepou přehlídku krásy a živelnosti slováckého folkloru. Nadace Děti - kultura - sport, jejímž zřizovatelem je podnikatel Ivo Valenta, přispěla stejně jako v minulém roce částkou 1 000 000 korun.
"Uspořádat, zorganizovat, ale především finančně zabezpečit tak náročnou a velkou kulturní událost, jakou budou letošní Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, je obtížný úkol. Představuje množství neviditelné práce, ovšem když se podaří, je to důvod k nesmírnému uspokojení. Pokud sumarizujeme příjmy a výdaje slavností, lze již teď říci, že jsou velmi dobře zabezpečeny. Umožňuje nám to, abychom všem návštěvníkům poskytli skvělý program, bohaté zážitky a příjemnou pohodu za nebývale nízké ceny. Tento nekomerční přístup ke kultuře je u nás velmi výjimečný. Určitě bychom slavnosti nemohli koncipovat v takovém rozsahu a kvalitě, nebýt hlavního podporovatele Nadace Děti - kultura - sport a spontánního zájmu všech zúčastněných obcí a měst. Chtěl bych proto využít této příležitosti a vyjádřit jim naši vděčnost. Vždyť bez nich by desetitisíce lidí byly ochuzeny o unikátní zážitek, který jim již teď můžeme s jistotou slíbit," uvedl manažer projektu Slováckých slavností vína a otevřených památek PhDr. Jaroslav Zapletal.
"Jednou z hlavních aktivit naší nadace je podpora projektů, které se snaží o ochranu a zachování národních tradic. Velmi si vážíme toho, že se můžeme podílet na realizaci této ojedinělé kulturní akce, a to nejen proto, že se jedná o jednu z nejbohatších přehlídek folkloru a tradic u nás, ale také proto, že se týká Slovácka, našeho rodného kraje. Pevně věřím, že navážeme na úspěch Slováckých slavností vína a otevřených památek z minulého roku, kdy jsme tuto akci podpořili poprvé; i proto uvažujeme, že bychom se Slováckými slavnostmi spolupracovali dlouhodobě," dodala Mgr. Markéta Slavíková, předsedkyně správní rady Nadace Děti - kultura - sport.
Letos poprvé se do financování Slováckých slavností vína a otevřených památek zapojila také Evropská unie. "Díky úzké spolupráci se slovenskými partnerskými městy se nám podařilo získat příspěvek z Fondu mikroprojektů Programu Iniciativy Společenství INTEREG III.A Česká republika - Slovenská republika ve výši 343 tisíc korun," dodal Zapletal.
Do financování slavností se však zapojilo také hostitelské město Uherské Hradiště, které přispěje částkou 258 tisíc korun. Významnost akce pro celý region podtrhl také Zlínský kraj, který přispěje částkou 60 tisíc korun. "Menší grant poskytl Odborový svaz pracovníků kulturních zařízení Praha a příjmy slavností vylepší také reklamní inzerce několika významných firem," dokončil výčet Zapletal
Z rozpočtových zdrojů slavností obdrží všechny spolupořadatelské mikroregiony příspěvek ve výši čtyř tisíc korun za každou zúčastněnou obec. "Je ovšem třeba zdůraznit, že skutečné vlastní náklady obcí a měst na jejich prezentaci, které jsou hrazeny z jejich vlastních zdrojů, nelze přesně vyčíslit. Odhadem se tato suma pohybuje okolo 450 tisíc korun," zdůraznil manažer slavností.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.08.2006 v 21:07 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA