PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vinaři se opět utkají o titul šampióna

TISKOVÁ ZPRÁVA
Slovácké slavností vína a otevřených památek
Vinaři Mařatice mají v těchto dnech plné ruce práce. Ke starostem s dozrávající úrodou ve svých vinohradech totiž opět přibyly povinnosti spojené s přípravou prestižní výstavy vín, která je každoročně vyvrcholením Slováckých slavností vína a otevřených památek. Ty hostí Uherské Hradiště společně s Národním zahájením Dnů evropského dědictví druhý zářijový víkend.
A stejně jako premiérově v minulém roce, půjde i letos o soutěžní výstavu. Ještě více se tak umocní skutečnost, že většina vín, které jednotlivé obce zapojené do pořádání slavností na tuto výstavu "nominují", se již dříve dobře umístila na některém z místních koštů. "Na výstavě vín se objeví vzorky od Napajedel až po Strážnici. Ty pak doplní vína ze Bzence, Skalice a Popic," informoval Bohuslav Jež, předseda občanského sdružení Vinaři Mařatice.
Kromě toho, že o shromáždění vzorků z jednotlivých obcí byli požádáni pořadateli Slováckých slavností vína a otevřených památek starostové a místostarostové zúčastněných obcí, Vinaři Mařatice dávají možnost přihlásit se na výstavu také všem ostatním, kteří by nebyli ať již z jakýchkoliv důvodů osloveni. "Sběr vzorků bude probíhat ve čtvrtek 30. a v pátek 31. srpna vždy od 17 do 20 hodin v kulturním domě v Mařaticích," přidal přesné instrukce Jež.
Vlastní degustace je letos naplánována na tom samém místě již v pondělí 3. září 2007. K odbornému posouzení vín byli přizvání zkušení degustátoři ze širokého okolí. Ti pomocí stobodového hodnotícího systému vyberou nejen vína, která se budou moci chlubit zlatou medailí, ale především Šampióna Slovácka v bílých a červených vínech. Po loňském triumfu Ryzlinku rýnského (2003, výběr z hroznů) od vinařské společnosti Žerotín ze Strážnice a Zweigeltrebe (2003, výběr z hroznů) z vinařství VÍNO Jakubík ze Zlechova tak bude Slovácko netrpělivě očekávat svého nového šampióna. Těmi loňskými si totiž letos připijí čestní hosté nejen během pátečního slavnostního večera, ale také během sobotního oficiálního zahání slavností i Dnů evropského dědictví.
Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedním z největších národopisných festivalů v České republice. Lotos jde již o pátý ročník, který je zároveň hostitelem Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Hlavním přispěvatelem slavností je uherskohradišťská Nadace Děti - kultura - sport, jejímž zřizovatelem je pan Ivo Valenta.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ
22. srpna 2007

Více informací:
Michal Dvouletý
tiskový mluvčí Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Loňským Šampiónem Slovácka se v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek stalo víno Zweigeltrebe, ročník 2003, výběr z hroznů z vinařství VÍNO JAKUBÍK ze Zlechova.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.08.2007 v 23:28 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA