PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Na slavnosti přijelo během soboty a neděle až 80 tisíc návštěvníků

Během uplynulého víkendu přijelo do Uherského Hradiště až 80 tisíc návštěvníků, kteří se tak staly hosty pátého ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek a Národního zahájení Dnů evropského dědictví.
TISKOVÁ ZPRÁVA z 12. srpna 2007
Během uplynulého víkendu přijelo do Uherského Hradiště až 80 tisíc návštěvníků, kteří se tak staly hosty pátého ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek a Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Odhady pořadatelů dnes upřesnil Antonín Mach, ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště, který byl jako příspěvková organizace města pověřen pořádáním slavností.
"Odhadujeme, že pouze v sobotu přijelo do Uherského Hradiště rekordních 45 tisíc návštěvníků," řekl Antonín Mach, ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště. Podle jeho slov pouze o něco menší návštěvnost zažily slavnosti také během neděle, kdy se královské město zaplnilo dalšími 35 tisíci lidmi. "Myslím si, že letošní ročník byl úžasný. Jednak tím, že se zde sešel rekordní počet návštěvníků, a také hlavně tím, že se střetly tři nádherné akce," dodal Mach a poukázal tak na to, že druhý zářijový víkend patřil jak Slováckým slavnostem vína a otevřených památek a Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví, tak i připomínce 750. výročí založení Uherského Hradiště.
"Po loňských slavnostech jsme očekávaly zvýšený zájem turistů. Ale že návštěvnost dosáhne takového počtu, jsme ani nedoufali. Podle ohlasů množství návštěvníků víme, že byly z letošních slavností doslova unešeni a že často nikdy nic takového doposud nezažili," informoval Antonín Mach.

Více informací:
Ing. Michal Dvouletý, tiskový mluvčí Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045, e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.09.2007 v 21:45 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA