PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mirkroregiony zvou na Slovácké slavnosti také partnerská města, zájem je až nečekaný

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou doslova magnetem pro turisty nejen ze všech koutů České republiky, ale také zahraničí. Příkladem může být enormně velký zájem německého města Tönisvorst, které má dlouhodobou vazbu se Starým Městem, centrální obcí Mikroregionu Staroměstsko.
TISKOVÁ ZPRÁVA
Mikroregiony zvou na slavnosti také partnerská města, zájem je až nečekaný.
Slov. slavnosti vína
"Jsme rádi, že naše partnerské město přijalo naše pozvání a že do Starého Města zavítají jeho zástupci právě v okamžiku, kdy se konají Slovácké slavnosti vína a otevřených památek. Jsem přesvědčen, že se právě na této akci ukáže krása a bohatství našeho regionu v plné šíři," řekl Josef Bazala, místostarosta Starého Města a člen správní rady Mikroregionu Staroměstsko. Podle jeho slov je v tuto chvíli potvrzeno celkem 46 zahraničních hostů, o které se město náležitě postará.
V sobotu 9. září 2006 tak mimo jiné budou moci zhlédnout mimo jiné prezentaci Mikroregionu Staroměstsko, která začne v 10.30 hodin na nádvoří pod Starou radnicí v Uherském Hradišti. V téměř šestihodinovém programu se postupně představí folklorní skupiny z devíti obcí mikroregionu, které doplní prezentace gastronomické a rukodělné dovednosti lidí z několika dalších obcí. Staroměstsko je totiž se svými 19 členskými obcemi největším mikroregionem na Slovácku.
Hostům z německého města Tönisvorst, ale samozřejmě také všem ostatním, nejdříve zahraje Staroměstská kapela, na kterou naváže vystoupení folklorního souboru Kalina a cimbálové muziky Stanislava Gabriela z Babic. Ještě dopoledne vystoupí děti ze základní školy Zlechov a folklorní soubor Dolina ze Starého Města, který letos slaví významné výročí. Letos je to totiž přesně padesát let, co byla Dolina ve Starém Městě založena.
Nádvoří pod Starou radnicí pak v postupném sledu obohatí svým vystoupením také folklorní soubor Pentla z Boršic, dechové hudby Boršičanka a Nedakoňanka, nebude chybět také taneční program Dolinečky ze Starého Města a Lúčky z Kudlovic. Zazpívat přijdou mužské pěvecké sbory z Nedakonic, Tupes a Kudlovic. Vinařskou obec Polešovice bude reprezentovat cimbálová muzika Kapka a ženský sbor Drmolice. Závěrečné defilé pak bude patřit krojované chase a Ženáčům z Nedakonic.
Atmosféru slováckého jarmarku pak doplní stánky s výrobky lidových a uměleckých řemesel a gastronomickými specialitami. Nebudou tak chybět klobásy, koláčky, burčák, víno, slivovice, umělecká keramika a podobně.

Kontakt:
Ing. Michal Dvouletý
PR manažer Slováckých slavností vína a otevřených památek
mobil: 737 277 045
e-mail: press@slavnostivinauh.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 22.08.2006 v 18:17 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA