PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

PODLUŽÍ V PÍSNI A TANCI 2007

Tisková zpráva
Tvrdonice, 1. - 3. června 2007
Již 54. ročník národopisných slavností proběhne ve dnech 1. - 3. června 2007 v přírodním areálu v Podlužácké obci Tvrdonice na Břeclavsku. Pořádá ho obec Tvrdonice společně s místním Slováckým Podlužáckým krúžkem za podpory Jihomoravského kraje a Folklorního sdružení ČR.
Tvrdonice
Program festivalu je tradičně třídenní. V pátek 3. června v 19,00 hodin se koná přehlídka dechových hudeb, ve které se představí dechové hudby Legrúti, Lácaranka, Žadovjáci, Večerka, Vacenovjáci a Bučkovanka. Po skončení pořadu následuje zábava s DH Žadovjáci.
Sobotní program zahajují na náměstí Míru ve 13,00 hodin svým koncertem DH ZUŠ Velké Bílovice a Mutěnice. Poté účastníky slavností doprovodí do národopisného areálu dětské národopisné soubory. V programu následují "Naše děti" - setkání dětských souborů Májíček a Vinohraďánek Brno, Polehrádek Boleradice, Brodčánek Brodské (SR), Pomněnka Tvrdonice, Břeclavánek Břeclav, Žižkovjánek Moravský Žižkov, Lanžhotčánek Lanžhot, MŠ Lužice, Kordulka Starý Poddvorov a Kostičánek Kostice. V 18,00 hodin budou pod názvem Zahrajte mě husličky zahájeny soutěže ve zpěvu, tanci a o Stárka Podluží. Účinkují mladí zpěváci a tanečníci z regionu, sbor žen z Tvrdoni a Charvatské Nové Vsi, sbor mužů Tvrdonice - Kostice a Mutěnice a cimbálové muziky Břeclavan Břeclav aj. Severina Kostice. Hostem večera je folklorní soubor Dolina ze Starého Města. Po skončení programu následuje lidové veselice s DH Ištvánci a CM Dolina.
Nedělní pořad bude zahájen v 9,00 slavnostní mší svatou za účastníky festivalu v chrámu Páně sv. Mikuláše. Po ní se na náměstí Míru bude sjíždět na vozech tažených koňmi chasa z okolních vesnic. Odpoledne vyjde obcí průvod souborů do areálu slavností, kde budou pokračovat vystoupení zúčastněných souborů pod názvy "Na lístečku malované", "Živijó, živijó ", "Vitajte u nás" a "Ej, vy, Tvrdonice". Po skončení následuje zábava s DH Janička.
Pro návštěvníky slavností je připraven také bohatý doprovodný program. V sále Slovácké chalupy je možno shlédnout výstavu prací z výtvarné dílny "Život na dolním toku Moravy", jsou připraveny krajové speciality, ochutnávka místních vín, jarmark lidových řemesel a další.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival dále podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 28.5. 2007

Kontakt:
Zdena Šlichtová
Tel. 519 339 202
e-mail: knihovna.tvrdonice@iol.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Podluží v písni a tanci
Zveřejněno 28.05.2007 v 23:26 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA