PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2002

Mezinárodní folklorní festival - Den slovanské vzájemnosti, Valašský rok: 5. až 7. června 2002 - Rožnov pod Radhoštěm
Ve dnech 5. až 7. června 2002 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Festival pořádají Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Folklorní sdružení České republiky pod záštitou senátorky Jaroslavy Moserové.
Na festivalu se představí návštěvníkům skanzenu a Pusteven celkem 15 nejznámějších i nových dospělých i dětských valašských folklorních kolektivů a lidových hudeb, z jižní Moravy přijede Horňácká muzika Martina Hrbáče, Cimbálová muzika Danaj, Old Stars Hradišťan a Handrláček z Kunovic, a dále vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš Brno. Programy obohatí také zahraniční a krajanské soubory Béri Balogh Ádam z Maďarska, Słowianki z Polska, Mostár a Chemlon ze Slovenska, Nádej z Francie, Moravanka z Kanady, Čechohradská hudba z Ukrajiny, texaští krajané, Bela Cerkva ze Srbska a další. V osmadvaceti programech se tak představí celkem 1000 účinkujících.
Cyrilometodějský svátek, který letos připadá na pátek 5. července, bývá na slavnostech již tradičně věnován Dni slovanské vzájemnosti. Stěžejními programy dne budou pořady Zpěvy zemí slovanských (Pustevny, 12:30 hod.) a Slovan všude bratry má (Komorní amfiteátr, 16:00 hod.), v nichž vystoupí Old Stars Hradišťan, Mostár Brezno, Chemlon Humenné a Słowianki z polského Krakova. Páteční program vyvrcholí v 21:00 hod. v amfiteátru Na stráni nádherným koncertem Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno Příběhy tancem vyzpívané.
V sobotu 6. července a v neděli 7. července bude Rožnovským slavnostem udávat tón Valašský rok. K sobotním magnetům patří memoriál Dušana Růžičky - mužské taneční soutěže v Odzemku a Obuškovém Kdo vyskočí, ten je chlap (Komorní amfiteátr, 10:30 hod.) a finále této soutěže Poďme, chlapci, poďme zbíjať (komorní amfiteátr, 15:00 hod.). Něha a krása dýchne na diváky z pořadu Ej, toč sa, děvča, toč sa, v němž valašské soubory Klobučan, Vsacan, Jasénka a Radhošť předvedou točivé tance. Během dne se ale představí i zahraniční hosté a milovníky gajdošské muziky jistě přiláká i program Hudce a gajdoši, dobří řemesníci (Komorní amfiteátr, 18:00 hod.). Neděle nabízí mezi jinými krajanský pořad Návraty do staré vlasti Komorní amfiteátr, 12:00 hod.) a hlavní pořad letošních Rožnovských slavností nazvaný Finis Opus Coronat, neboli Konec dobrý, všechno dobré (komorní amfiteátr, 15:00 hod.).
Podrobný program Rožnovských slavností nabízí Valašské muzeum v přírodě na svých internetových stránkách http://www.vmp.cz a www.fos.cz.
Mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas.

Mgr. Viliam Dekan

Kontakt:

Vítězslav Koukal
Valašské muzeum v přírodě
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Česko (CZ)
tel: (+420) 571 757 111

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.06.2002 v 19:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA