PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2003 - tisková zpráva

Mezinárodní folklorní festival - Den slovanské vzájemnosti, Valašský rok
4. až 6. června 2003 - Rožnov pod Radhoštěm
Ve dnech 4. až 6. června 2003 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Festival pořádají Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm a Folklorní sdružení České republiky.
Na festivalu se představí návštěvníkům skanzenu a Pusteven třináct dospělých i dětských folklorních kolektivů z celé České republiky. Programy obohatí také čtrnáct zahraničních souborů a krajanských spolků ze Slovenska, Chorvatska, Ruska, Maďarska, Polska, Slovinska, Ukrajiny, Srbska Rumunska, Švýcarska a Mexika.Ve dvaceti programech se tak představí na 1000 účinkujících.
Cyrilometodějský svátek, který letos připadá na sobotu 5. července, bývá na slavnostech již tradičně věnován Dni slovanské vzájemnosti.
V pátek 4. července zahajuje slavnosti odpolední koncert souborů z Chorvatska a z Ruska.Večer je věnován samostatnému koncertu maďarského souboru Béri Balog Ádám a Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna. Po koncertech hraje k tanci CM souboru Ondráš.
Stěžejními tématickými programy jsou pořady Co srdce pojí, moře nerozdvojí, Za stodolenkú, za našů...., Tance odjinud, Čtyři chodníčky, Návraty do staré vlasti a Tam okolo Visegrádu, ve kterých se postupně představí všechny zahraniční soubory i soubory domácí..
V sobotu 5. července a v neděli 7. července bude Rožnovským slavnostem udávat tón Valašský rok. K sobotním magnetům patří program Přirostlo nám k srdci v podání Nositelů tradic Vsacan a Veteran Clubu Radhošť, který je věnován seniorům a medailonový program Z hor do údolí souborů Radhošť a Vsacan. Tradiční je memoriál Dušana Růžičky - mužské taneční soutěže v Odzemku a Obuškovém.
Až půjdu z Jasénky je věnován vzpomínce na Zdeňka Kašpara, nezapomenutelného primáše a uměleckého vedoucího souboru Jasénka.
Dětským souborům patří nedělní program Hoja, hoja, teče voda... a plzeňskému souboru Jiskra, který letos rozšiřuje řadu padesátníků, také samostatný program Plzeňská věž převyšuje kopce...
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Apollo. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Pivovar Radegast a.s., Česká spořitelna, a.s., Severomoravská energetika, a.s., Poštovní spořitelna, a.s. a další sponzoři.
Podrobný program Rožnovských slavností nabízí Valašské muzeum v přírodě na svých internetových stránkách

Zpracoval:
Václav Horčička 11. června 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2003 v 18:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA