PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL PÍSEK 2002

Ve dnech 14. - 18.srpna 2002 se v Písku uskuteční VIII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Písek 2002". V pěti festivalových dnech se široké veřejnosti představí pět zahraničních a jedenáct českých folklorních souborů, včetně dětských.
Festival bude zahájen koncertem dechové hudby ve středu 14. 8.2002 v 17,00 v Palackého sadech v Písku hodin a ve 20. 00 hodin v zahradě KK koncertem sopuboru Hradišťan.. Zahraniční soubory se publiku představí poprvé ve čtvrtek 15. srpna v 18,00 hodin v Palackého sadech vystoupením "Vítejte přátelé". Souborů z České republiky bude scéna v Palackého sadech patřit v pátek 16. srpna. Od 14,00 se na ní představí dětské soubory, další české soubory vystoupí v 18,00 hodin v pořadu "U nás v Písku". Hlavním festivalovým dnem bude sobota. Po ranním přijetí vedoucích souborů starostou města na písecké radnici pozdraví účastníci festivalu občany Písku slavnostním průvodem městem, který začíná v 10,30 hodin pod názvem "Roztančená ulice". Hlavní festivalový pořad "Písek tančí a zpívá nad Otavou" začíná v sobotu 17.srpna ve 14,00 hodin v Palackého sadech. Tečkou za festivalovými programy bude "Loučení s festivalem" v neděli 18.srpna 2002 na Městském ostrově.
Mezi zahraničními hosty uvítá písecké publikum folklorní soubory Artas z Řecka, El Beheira z Egypta, Pispalan Pelimannit a Pispaset z Finska, Tonalli Ambar z Mexika a Tufak z Turecka. Z českých dětských folklorních souborů se představí Doudlebánek z Doudleb, Kamýček z Kamýka nad Vltavou, Malý Furiant z Českých Budějovic, Prácheňáček ze Strakonic, Pramínek z Vráže u Písku a Rokytička z Rokycan. Dospělou scénu českého folkloru doplní Doudeban z Doudleb, Jiskra z Plzně, Kovářovat z Kovářova, Úsměv z Horní Břízy a domácí Písečan.
Pořadateli festivalu jsou Městský úřad Písek, Kulturní klub města Písku, Folklorní soubor Písečan, Folklorní sdružení ČR a Divadlo Fráni Šrámka. Záštitu nad festivalem převzali pan poslanec Tom Zajíček a pan Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje.
V případě nepříznivého počasí se hlavní pořady uskuteční v Divadle Fráni Šrámka, sobotní hlavní pořad pak v Kulturním klubu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.08.2002 v 13:59Luděk Šorm

Mohu sdělit aktuální informaci, že festival v Písku letos bohužel opravdu vzhledem k záplavám nebude.


14.08.2002 v 11:03Karel P.

Tak sem se chtěl přijet podivat, ale asi kvuli záplavám festival nebude. Škoda...


Zveřejněno 31.07.2002

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA